Sevilen dizi Stranger Things’in, ilk başta tıpkı her sezon farklı bir hikayeyi ele alan American Horror Story gibi bir antoloji dizisi olarak yayınlanması düşünülmüş.

İzleyiciyi 8O’lı yıllara geri götürmesiyle ve 80’lerin kültleşmiş bilimkurgu filmlerine yaptığı göndermelerle farkını ortaya koyan Stranger Things; 2. sezonuyla Amerika’da Cadılar Bayramı’na denk gelecek şekilde 27 Ekim’de izleyiciyle buluşacak. Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin gibi genç oyunculardan oluşan güçlü bir oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran dizi; yeni sezonda daha büyük ve daha korkutucu sıradışı bir varlığı, karakterlerimize dehşet saçmak üzere izleyici karşısına çıkaracak.

Bunun yanında yayınlanan fragmanla beraber yeni sezonda yer alacağını kesinlikle bildiğimiz Eleven karakterini görmemiz ise diziyi büyük bir heyecanla beklememize neden oluyor. İzlememize kısa bir süre kala diziyi hayata geçiren Duffer Kardeşler ise diziyle ilgili oldukça ilginç bir açıklamaya imza attılar. Buna göre Duffer Kardeşler, Stranger Things’i ilk başta bir antoloji serisi olarak yayınlamayı düşünmüşler.

Stranger Things

Stranger Things

Duffer Kardeşler: Stranger Things’i Bir Antoloji Serisi Olarak Yayınlamayı Düşündük

İlk aşamada Stranger Things’i bir antoloji şovu olarak düşünen Duffer Kardeşler konuyla ilgili şunları söyledi: ‘ Bunun bir gerçeği var. Evet. O zaman düşünüyorduk. Aklımızda Stephen King’in romanlarından esinlenerek bir şey yapmak vardı. Bunu kendimize bir yol olarak belirledik ve daha sonra Netflix, projemizle bir dizi olarak ilgilenmeye başlandı. Haklı olarak! Sanırım insanlar bu diziye aşık olacaklar. Bizde onları çıktığımız bu yolculuğa davet edeceğiz. Bir yazar odası inşa etmeye ve dizi üzerinde çalışmaya başlayınca, onu geliştirmeye ve çok sezonluk bir şey yapmayı düşündük.’

Açıklamadan anladığımız Netflix, sürekli devamlılığı olan bir diziyi izleyiciye sunmayı düşünmüş ve doğru kararın alınmasında etkili olmuş. Eğer dizi tıpkı American Horror Story gibi her sezon farklı bir hikayeyi ele alsaydı, belki de şimdiki yarattığı etkiyi elde edememiş olurdu. Yeni sezonun, ilk sezondan bir yıl sonrasını ele alması ise bu durumu kanıtlar nitelikte.

İlk sezondan daha karanlık bir atmosferle izleyiciyi, 27 Ekim’de selamlamayı planlayan diziyle ilgili yeni gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi