Geçtiğimiz hafta dünya gişelerinde iki ağır top karşı karşıya geldi demek yanlış olmaz. Bir tarafta olağanüstü görsel efektleriyle Sandra Bullock ve George Clooney’nin rol aldığı orijinal bir bilim kurgu Yerçekimi bulunuyorken öbür tarafta Hollywood’un en sevilen oyuncularından biri olan Tom Hanks’in Somalili korsanlar tarafından kaçırıldığı Kaptan Phillips… Her iki film gişe yarışında olduğu kadar Oscar mücadelesinde de kapışacak gibi görünüyor.

Amerikan gişe raporlarına bakılırsa hafta sonu gişe rakamları Yerçekiminin Kaptan Phillips‘ten önde olduğunu söylüyor. İkinci haftasında $44.3 milyon’a ulaşan Yerçekimi toplamda $123.4 milyona ulaştı. Geçtiğimiz haftaya oranla %21 düşüş yaşasa da hala 2013’ün en iyi gişe kazancı olma rekorunu koruyor. Aynı zamanda film $183.4 milyonluk Ocean’s Eleven’ı da geride bırakacak gibi görünüyor olsa da $249.5 Harry Potter Azkaban Tutsağı’nı geçebilmesi şuan için imkansız.

Yerçekimi ülkemizde de bu hafta vizyona girdi. Haftalık Boxoffice haberimizde Yerçekimi‘nin ne kadar izlendiğini ve gişe hasılatını sizlerle paylaşacağız ancak Kaptan Phillips için 25 Ekim’e kadar beklememiz gerekiyor.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi