Yönetmen koltuğunda Dean Israelite’nin bulunduğu ve 13 Ocak 2017’de vizyona girecek olan Power Rangers’ın, çekimlerine kısa bir süre kala başrolleri belli oldu.

Eskiden hayranı olduğumuz bir yapım daha yeniden çevrilerek tekrar karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Bir jenerasyonun hafızasında bolca yer etmiş olan Power Rangers, 2017’de sinemalara konuk olmak üzere ekibi tekrar bir araya getiriyor. Filmin çekimlerine kısa bir süre kala ana kadro tamamlandı. Başrollerimizin kimler olduğuna geçmeden önce filmin yapım sürecinde nelerle karşılaştığımızı hatırlayalım.

Vizyonda orijinalliğin bulunmadığı bir dönemde, Power Rangers gibi dizilerinin yanında sinema filmleri ile de herkesin hayatında yer etmiş bir yapımın yeniden gündeme gelmemesi imkansızdı. Filmin açıklanmasının ardından yapımın büyük ilgi çekmesiyle internet ortamında bolca Power Ranger içerikleri görmeye başladık. Bunlardan en önemlisi ise Power/Rangers adlı Katee Sackhoff’un pembe ranger’ı canlandırdığı bir kısa film oldu. Küçüklüğümüzün aksiyon dizisi kaşımıza ilk defa “R-Rated” karanlık bir tarz ile çıkmıştı. İnternette yayınlanmasının ardından çok kısa bir süre içinde on milyon izlenmeye ulaşan kısa film insanların içindeki Power Rangers sevgisini tekrar uyandırdı. Ancak filmin yapımcıları ise bu durumdan hiç memnun olmadılar. Power Rangers ruhuna aykırı olduklarını düşündükleri ve belki de filmin en iyi reklam aracı olan kısa film, hayranların beklentilerini başka yöne çektiği düşünülerek telif hakları nedeniyle ortadan kaldırıldı.

Filmle ilgili beklentiyi düşüren bir diğer gelişme ise vizyon tarihi. İlk olarak Lionsgate tarafından 22 Temmuz 2016‘da vizyona gireceği açıklanan filmin geçtiğimiz aylarda gösterim tarihinin radikal bir değişiklikle 13 Ocak 2017‘ye kaydırıldığı duyuruldu. Peki bu erteleme ne anlam ifade ediyor? Bunu yapım sürecinin geciktiğine yormak istesek de yayınlanacağı tarih yapımcı firmanın filme olan güvenini sorgulatıyor. Vizyon tarihinin, Temmuz ayı gibi blockbuster filmlerin yarıştığı bir tarihten çoğu zaman büyük iddiaları olmayan filmlerin yer aldığı Ocak ayına taşınması, filmin geleceği için hiç de iç açıcı değil. Gişe rakamlarının en düşük olduğu zamanlarda vizyona girecek olan Power Rangers’ın, R-Rated olan American Sniper‘ın Ocak ayı içerisinde yakaladığı gişe ile döngüyü kırmasını sağlayan başarıyı tekrarlaması neredeyse imkansız görünüyor.

power-rangers-kadro-1-filmloverss

Power Rangers Filmi Başrollerini Buldu!

Yapım süreci incelemesinin ardından gelelim filmin başrollerine. Oyuncularda ilk gözümüze çarpan noktalar yaşları ve popülerlikleri oluyor. Oldukça genç bir kadro oluşturmak isteyen Lionsgate, Power Rangers’ı yeni yüzlerle oluşturmak istemiş. Geçmişteki Mighty Morphin Power Rangers karakterlerini tekrar ele alacak olan filmin kadrosu ise Naomi Scott (Pink Ranger), R.J. Cyler (Blue Ranger), Becky G. (Yellow Ranger), Ludi Lin (Black Ranger)  ve Dacre Montgomery (Red Ranger)’den oluşuyor. Kadro seçimiyle de genç yetişkinlere hitap edeceğini gösteren yapımın yönetmen koltuğunda Project Almanac ile tanıdığımız Dean Israelite bulunurken, filmin senaryosu ise X-Men: First Class ve Thor‘un da senaristliklerini yapmış Ashley Miller ve Zack Stentenz‘e emanet edilmiş.

13 Ocak 2017’de beyazperdeye yeni kadrosuyla konuk olacak olan Power Rangers’ı beklerken eskiyi yad etmek isterseniz “Go Go Power Ranger!” olarak aklımızda kalan Mighty Morphin Power Rangers‘ın açılış sahnesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Power Rangers evrenine yeni bir bakış açısı getiren POWER/RANGERS kısa filmi ise yapılan telif hakları düzenlemeri ile tekrar yayında. Herkesin hayran kaldığı ama uzun metrajı gerçekleşmesi imkansız olan, Joseph Kahn‘ın çektiği ve başrolde Pink Ranger olarak gördüğümüz Katee Sackhoff‘un bulunduğu başarılı kısa filme buradan ulaşabilirsiniz.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi