İlk kez 1954’te sinemaya adım atan Godzilla, o günden günümüze kadar Japon sinemasının ürettiği sayısız B filmiyle karşımıza çıkmıştı.  1998’de çekilen ve pek beğenilmeyen Hollywood mahsulü Godzilla’dan bu yana ise uzun bir sessizlik hakimdi.

Yeniden kolları sıvayan Warner Bros, yeni Godzilla projesinin yönetmen koltuğuna İstila (Monsters) ile çıkış yapan Gareth Edwards’ı oturttu.  Elizabeth Olsen, Aaron Taylor-Johnson, Sally Hawkins, Ken Watanabe, Juliette Binoche ve David Strathairn gibi oyunculardan ilginç bir kadro kurulan filmde, anlatılacak hikaye sır gibi saklanıyor. Hikayeyi usta kalem David S. Goyer, senaryoyu ise içlerinde Frank Darabont’un da bulunduğu bir ekip yazdı. Kulislerde yeni Godzilla’nın epey farklı olacağı konuşuluyor. Filme ilişkin görsellerin itinayla saklanması da sıklıkla uygulanan bir strateji.

Blockbuster sezonunun en iddialı yapımlarından biri olmasını beklediğimiz Godzilla, 16 Mayıs 2014’de vizyona girecek. Yeni gelişmeler oldukça duyurmaya devam edeceğiz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi