Önümüzdeki yıl vizyonda olacak ve Otto Bathurst’un yönetmenliğini yapacağı Robin Hood filminden sonra aynı hikayeye yeni bir uyarlama haberi daha geldi. Margot Robbie’nin başrolünde yer alacağı Marian, Robin Hood’un âşık olduğu ve daha sonra evlendiği Leydi Marian’ı konu edinecek.

Hollywood’un 2000’li yıllardan beri kendini tekrar ettiği bir döngüye girmesiyle, sektörün yaratıcılık krizi ile baş başa kaldığını söylemek doğru olacaktır. Devam filmleri çekerek ya da remake dediğimiz yeniden çevrimlerle kendini kurtarmaya çalışan Hollywood, kendini sürekli bir kısır döngünün içinde buluyor. Bu kısır döngünün son üyesi, ilk filmi 1912 yılında izleyiciyle buluştuğu andan beri birçok defa sinemaya uyarlanan Robin Hood. Bildiğiniz üzere Robin Hood hali hazırda Otto Bathurst yönetmenliğindeJoby Harold’un kaleme aldığı senaryosuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyordu ancak Hollywood bununla yetinmeyecek olacak ki bir uyarlama daha çekecek.

yeni-bir-robin-hood-uyarlamasi-yolda-margot-robbie-basrolde-filmloverss2

Margot Robbie Başrollü Yeni Bir Robin Hood Uyarlaması!

Pete Barry’nin kaleme aldığı bu yeni uyarlamanın başrolünde son yılların yükselen oyuncusu Margot Robbie yer alacak. Filmin yönetmeni henüz belli değil ancak yapımcı şirket Sony’nin açıklamasına bakılırsa yönetmeni çok yakında öğreneceğiz! Bu film Robin Hood’un hikayesi değil, Robin Hood’un âşık olduğu ve daha sonra evlendiği Leydi Marian’ın hikayesi olacak. Robbie’nin Marian’a hayat vereceği film için Brie Larson, Alicia Vikander ve Daisy Ridley gibi isimler savaşıyordu ancak rol Robbie’nin oldu.

Sinemacılar tarafından Braveheart ve Game Of Thrones’un birleştiği bir evren olarak öngörülen film, kadın başrollü olması açısından da önemli bir yere sahip olacak. Ghostbusters’ın kadın başrollü yeniden çevriminin ardından, Robin Hood gibi önemli bir karakterin hayatındaki güçlü kadın Marian’ı izleyecek olmak bizi şimdiden heyecanlandırdı.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi