Romantik komedi, birçoğumuz için “suçlu zevk” dediğimiz ve çok fazla dillendirmesek de izlemekten büyük keyif aldığımız filmleri barındıran bir türdür. Özellikle yaz aylarında, etkisinden daha çabuk kurtulabileceğimiz filmler tercih edebileceğimiz bir dönemde bu tarzdaki filmler iyi bir tercih olarak da görülebilir. Gelin bu vesileyle Netflix’te yer alan ve/veya kısa süre sonra online film izleme platformunun seçkisine eklenecek romantik komedi türündeki filmlere bir göz atalım. 

Filmlere geçmeden önce, bize bu içeriği hazırlamamız için ilham veren kısa bir bilgi verelim; Netflix verilerine göre geçtiğimiz yıl 80 milyondan fazla kullanıcı en azından 1 romantik komedi filmi izlemiş. Bu, tüm dünyadaki kullanıcıların büyük çoğunluğunun bir şekilde romantik komedi filmi izlediğini işaret ediyor. Hatta bazı kullanıcılar bir süre sonra aynı filmleri yeniden izlemek üzere Netflix başına geçiyor. Bu veri Netflix yetkilileri için de önemli görülüyor olmalı ki, yaz aylarında bu janradaki pek çok film Netflix’te yer alacak. Bir kısmı hâlihazırda yayınlanmış, bir kısmı ise önümüzdeki dönemde yayınlanacak filmler için sizleri şöyle alalım.

Yaz Aylarında Netflix’te Kaçırılmaması Gereken Romantik Komediler

Delidolu (Yayında): Elle Evans ilk öpücük heyecanını, lisedeki en çekici oğlan Noah Flynn ile yaşar ancak ufak bir problem var: Noah, Elle’in en yakın arkadaşının ağabeyidir ve arkadaşlık kurallarına göre böyle bir yakınlaşma kabul edilemez. Elle için, kurallara uymak ya da kalbinin sesini dinlemek arasında bir seçim yapma zamanı.

Ali’s Wedding (Yayında): Melbourne’de yaşayan Irak asıllı bir vaizin oğlu, söylediği beyaz yalanın kontrolden çıkmasıyla ailesi ve duyguları arasında sıkışıp kalır. Gerçek bir hikâyeye dayanan filmde Müslüman oğlan ve Avustralya doğumlu Lübnanlı kızın aşkı içinizi ısıtacak.

Duyguları Yakalamak (Yayında): Karanlık romantik komedi türü filmde, Güney Afrikalı bir profesör ile gazeteci eşinin hayatı, parti düşkünü ünlü bir yazarın Johannesburg’taki evlerine taşınmasıyla alt üst olur.

The Week of (Yayında): Çocuklarının yaklaşan düğünü konusunda zıt fikirlere sahip olan iki baba, büyük günden önceki kaotik hafta boyunca sinirlerine hakim olabilmek için büyük çaba gösterir.

The Week Of

İbiza (Yayında): Bir iş toplantısı için İspanya’ya gönderilen Harper’ın parti delisi arkadaşları onun peşine takılır ve ünlü bir DJ ile kaçamak yaşaması için onu ikna eder.

Patronlara Tuzak (Yayında): İki bitkin asistan, kendilerine çok kötü davranan işkolik patronlarının türlü eziyetleriyle 20 yaşlarının en güzel zamanlarını adeta harcayarak yaşadıklarını düşünür. Patronlarının özel hayatı iyi gittiğinde kendilerine daha fazla vakit ayırabileceklerini fark ettiklerinde ise bir oyun çevirerek iki patronu birbirine aşık etme planlarını devreye sokarlar.

Senin Gibisi Yok (Yayında): Beklenmedik şekilde kanser teşhisi konulan Abbie, flört etmekten hiç anlamayan çocukluk aşkı ve nişanlısı Sam için müstakbel bir kız arkadaş arayışına çıkar.

Alex Strangelove (Yayında): Lise öğrencisi Alex Truelove’ın bekaretini kız arkadaşı Claire ile kaybetme planı, Elliot ile tanışmasıyla beklenmedik bir hâl alır.

Alex Strangelove

Us & Them (22 Haziran’da Netflix’te): İki yabancı 10 yıl önce bir trende karşılaşır ve hayallerinin peşinden koşma, aşk ve ayrılıkla dolu bir dönem başlar. Ayrı düştüklerinde hislerinin muhasebesine girişirler. 10 yıl sonra bu sefere uçakta karşılaşan, iki tanıdık yüzdür.

Like Father (3 Ağustos’ta Netflix’te): Evliliğin ucundan dönen bir işkolik, kendini yabancılaştığı babasıyla balayı gemi seyahatinde buluverir. İkili, iki yabancı olarak çıktıkları yolculukta çeşitli maceralar, birlikte içilen kokteyller ve ruh arayışı sonrasında aile ve hayata dair yepyeni bir bağla döner.

The Guernsey Literary and Potato Peel Society (10 Ağustos’ta Netflix’te): Bir yazar, Guernsey sakinlerinin 2. Dünya Savaşı’nda kurdukları edebiyat kulübü hakkında yazmaya karar verir ve olaylar gelişir.

The Guernsey Literary and Potato Peel Society

Sevdiğim Tüm Erkeklere (17 Ağustos’ta Netflix’te): Kalbinizi kaptırdığınız herkes onlar hakkında ne hissettiğinizi tüm gerçekliğiyle öğrense ne hissederdiniz? Jean’in hayali aşk hayatı, erkeklere yazdığı mektupların gizemli bir şekilde gönderilmesiyle kontrolden çıkar.

Sierra Burgess is a Loser (7 Eylül’de Netflix’te): Sıradan bir liseli olan Sierra, aşık olduğu oğlanı elde etme umuduyla okulun popüler kızıyla işbirliği yapmak zorunda kalır.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi