Alman sinemasının son dönemdeki en önemli yönetmenlerinden biri olan Christian Petzold’un yönettiği ve Nina Hoss ile Ronald Zehrfeld’in başrollerini paylaştığı Yüzündeki Sır – Phoenix, 10 Temmuz 2015 tarihinde vizyona giriyor.

II. Dünya Savaşı’nın sonrası toplama kampından yüzünde onu tanınmayacak hale getiren yaralarla kurtulan Nelly, bir dizi ameliyat geçirerek yeni bir yüze kavuşur. Bu süreçte ona yardım eden arkadaşı Lene’nin ısrarlarına rağmen yeni bir hayata başlamayı reddeder ve Berlin’de kalarak hakkında duyduklarına inanmak istemediği eşi Johnny’i aramaya karar verir. Karşılaştıklarında Johnny Nelly’yi tanımayacak ve ondan hayatını alt üst edecek bir istekte bulunacaktır.

yuzundeki-sir-afis-filmloverss

Barbara Filminin Ekibi Yüzündeki Sır’da Tekrardan Bir Arada!

Günümüz Alman sinemasının başarılı yönetmenlerinden biri olan Christian Petzold’un, 2012 yapımı Barbara’nın rüya ekibi Nina Hoss ile Ronald Zehrfeld’i tekrar bir araya getirdiği Yüzündeki Sır, şaşırtıcı sonu ve muhteşem performansları nedeniyle övgülerle karşılanan güçlü bir II. Dünya Savaşı dramı olarak göze çarpıyor. 34. İstanbul Film Festivali kapsamında ülkemizdeki prömiyerini yapan film, 10 Temmuz 2015 tarihinde vizyona giriyor.

Eleştirmenler tarafından Petzold’un 2012 yapımı başarılı filmi Barbara ile eş tutulan Yüzündeki Sır henüz vizyona girmemişken, filmin 34. İstanbul Film Festivali’ndeki gösterimi sebebiyle festivale katılan Christian Petzold ile yaptığımız söyleşiyi buradan okuyarak yönetmenle ilgili daha çok bilgi edinebilir; filmin sitemizde yer alan eleştirisine de şuradan göz atabilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi