Anaïs Demoustier ve Romain Duris’in başrollerini paylaştığı François Ozon’un yeni filmi Yeni Kız Arkadaşım (Une Nouvelle Amie) 31 Temmuz’da vizyonda!

Gouttes d’eau Sur Pierres Brûlantes (2000), 8 Femmes (2002) ve Dans la Maison (2012) gibi ödüllü filmlerin yönetmeni François Ozon yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı filmi Yeni Kız Arkadaşım ile geri dönüyor. Elles (2011), Bird People (2014) gibi filmlerden tanıdığımız Anaïs Demoustier ile L’auberge espagnole (2002), De Battre Mon Coeur S’est Arrêté (2005) filmlerinin yıldızı Romain Duris‘in başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Raphael Personnaz ile Isild Le Besco da yer alıyor. César Ödüllerine iki dalda aday gösterilen Yeni Kız Arkadaşım eğlenceli bir aşk hikâyesini konu alıyor. İngiliz polisiye ve gerilim yazarı Ruth Rendell‘in aynı adlı öyküsünden uyarlanan Yeni Kız Arkadaşım‘ın konusu kısaca şöyle:

Claire ile Laura iki çocukluk arkadaşıdır. Laura ağır bir hastalığa tutulunca en yakın arkadaşı Claire’den bebeğine ve kocası David’e göz kulak olacağına dair söz alır. Laura’nın ölümü üzerine Claire, David ve bebeği ziyaret etmeye karar verir; ancak evde muazzam bir sürpriz onu beklemektedir. Bu andan itibaren Claire’in yaşama tutunması için yepyeni bir sebebi olacaktır.

Yeni Kız Arkadaşım 31 Temmuz’da Sinemalarda!

Geride bıraktığımız İstanbul Film Festivali kapsamında da gösterilen Yeni Kız Arkadaşım (Une Nouvelle Aime) Mor Film dağıtımıyla 31 Temmuz’da sinemalarda olacak. Filmin fragmanına ve posterine aşağıdan göz atabilir; sitemizdeki eleştirisini ise buradan okuyabilirsiniz.

yeni-kiz-arkadasim-filmloverss

Hazırlayan: Melike Ölker

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi