Son yılların en başarılı yönetmenlerinden Pablo Larraín’in yönetip başrolünde yetenekli oyuncu Gael Garcia Bernal’ın yer aldığı, Nobel Edebiyat ödüllü Pablo Neruda’nın hayatının en önemli günlerine odaklanan Neruda, 10 Mart’ta vizyonda olacak. 

Fuga ve Tony Manero’nun ardından çektiği No, El Club ve Jackie ile muazzam bir filmografi inşa eden Pablo Larraín‘in son filmi Neruda için de heyecan başladı.  2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan Neruda, Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemlerinden birine odaklanıyor.

Neruda 10 Mart’ta İzleyiciyle Buluşacak

Pablo Larrain’in No’da birlikte çalıştığı Gael Garcia Bernal‘la yeniden bir araya geldiği Neruda, prömiyerini Cannes’da gerçekleştirdikten sonra aralarında Toronto ve Telluride’in de yer aldığı birçok film festivalinde gösterilmiş ve oldukça olumlu eleştiriler almıştı.

Türkiye prömiyerini Antalya Uluslararası Film Festivali‘nde yapan ve 2016’nın En İyi Filmleri listemizin üst sıralarında yer alan Neruda‘nın vizyon tarihi de açıklandı; şimdiden 2017 vizyonunun en iyi filmlerinden olacağını rahatlıkla söyleyebileceğimiz film 10 Mart’ta vizyonda olacak.

gael-garcia-bernal-neruda-filmloverss

neruda-filmloverss

gael-garcia-bernal-filmloverss

2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan Neruda, Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemlerinden birine odaklanıyor. 1947 yılında Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir. Gael García Bernal’in performansıyla yıldızlaştığı, yönetmenlik koltuğunda Oscar adayı No, The Club ve Jackie’nin yönetmeni Pablo Larraín’in oturduğu filmin yapımcılarından biri ise Türk yapımcı Renan Artukmaç. Pedro Almodóvar’ın “bu sene izlediğim en iyi film” dediği Neruda, Variety tarafından “büyüleyici derece yaratıcı” şeklinde niteleniyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi