Julian Jarrold’un yönetmenliğini üstlendiği Kraliyet Ailesi’nin Zafer Günü’ne dair oldukça eğlenceli bir komedi filmi olan Kaçak Prenses 3 Temmuz 2015’te vizyona giriyor.

II. Dünya Savaşı’nın sonlandığı günün ertesinde Britanya’da büyük bir kutlama yapılacaktır. Kral George ile Kraliçe Elizabeth kutlamaların yapılacağı gece, Kral halka seslenirken kızlarının yanlarında olmasını isterler. Fakat Prenses Elizabeth için bu gece sokaktaki hayata karışabileceği son şanstır. Yönetmen Julian Jarrold‘un “gerçek hikayeden uyarlanan küçük bir fantezi” olarak tanımladığı Kaçak Prenses‘in senaryosu ise Kevin Hood ve Trevor De Silva ikilisinin kaleminden çıkıyor. Filmin Türkçe altyazılı fragmanı:

Kaçak Prenses, Herkesi Büyüleyen Yaşanmış Bir Hikaye

8 Mayıs 1945, Zafer Günü. II. Dünya Savaşı’nın sonlandığı gününde ertesinde Britanya’da büyük bir kutlama olacak, geride kalan acı dolu altı yıl kadehlerle, kahkahalarla, havai fişeklerle geçmişe gömülecektir… Geçen altı yılda herkes kadar savaşın içinde olan, gündelik hayatları etkilenen iki kişi daha vardır: Prenses Elizabeth (Sarah Gadon) ve Prenses Margaret (Bel Powley). Kekemeliği ile bilinen Kral George (Rupert Everett) ile Kraliçe Elizabeth (Emily Watson) kutlamaların yapılacağı gece, Kral halka seslenirken kızlarının yanlarında olmasını isterler. Fakat tahtın varisi Prenses Elizabeth için sokaktaki hayata karışabileceği son şanstır bu gece. Kral ve Kraliçeyi ikna eden iki prenses kutlamalara katılmak için saraydan ayrılırlar. Bu ayrılış prensesleri macera ve eğlenceyle dolu bir geceye sürüklerken, geleceğin kraliçesi Elizabeth, Jack isminde kaçak bir askerle ve o güne dek hiç hissetmediği duygularla tanışır.

Julian Jarrold’un yönettiği ve Sarah Gadon, Bel Powley, Jack Reynor ile Emily Watson’un yer aldığı Kaçak Prenses (A Royal Night Out), 03 Temmuz 2015’te vizyona giriyor.

kacak-prenses-poster-filmloverss

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi