Gezi Direnişi’nde şehit düşen Ethem Sarısülük’ün hayatını konu alan Gürkan Hacır’ın yönettiği belgesel film Haziran Yangını 12 Haziran 2015’te sinemalarda!

34. İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması kategorisinde yarışmaya hak kazanan ve Kanada Uluslararası Film Festivali‘nde Mükemmeliyet Ödülünü kucaklayan Haziran Yangını, Gezi Direnişi sırasında 1 Haziran’da Ankara’da polis kurşunuyla katledilen Gezi Şehitlerinden Ethem Sarısülük’ün yaşamını ve şehit düştükten sonra ailesinin adalet arayışı esnasında yaşadıklarını konu alıyor.

Haziran Yangını 12 Haziran’da Vizyonda!

Gürkan Hacır‘ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği Haziran Yangını yönetmenin 5. belgesel çalışması. Çekimleri 7 ay süren belgeselde anlatıcı olarak Sarısülük ailesinden Sayfi Sarısülük, Muzaffer Sarısülük, Mustafa Sarısülük, İkrar Sarısülük, Çiğdem Sarısülük aynı zamanda dava avukatları ve olaylar esnasında Kızılay’da bulunan eylemciler yer aldı.

34. İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilmesi beklenen ancak festivalin programının iptal edilmesiyle izleyemediğimiz Haziran Yangını 12 Haziran’da gösterime girecek.

haziran-yangini

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi