Başrollerinde Julianne Moore ve Ellen Page’i izleyeceğimiz, Laurel Hester ile Stacie Andree’nin eşitlik, adalet ve medeni haklar mücadelesini anlatan Aşka Özgürlük – Freeheld 4 Aralık’ta vizyona giriyor.

Nick and Norah’s Infinite Playlist‘ten tanıdığımız Peter Sollett‘in yönetmenliğini yaptığı, Toronto Uluslararası Film Festivali gibi seçkin festivallerde gösterilen ve ele aldığı hak mücadelesi ile yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Aşka Özgürlük – Freeheld nihayet sinemaseverlerle buluşuyor.

Philedelphia filminin Oscar adayı senaristi Ron Nyswaner’ın kaleminden çıkan Aşka Özgürlük – Freeheld, 2008 senesinde Oscar ödülü alan kısa belgesele dayanıyor. Aşka Özgürlük, Laurel Hester ile Stacie Andree’nin gerçek aşk hikâyesiyle eşitlik, adalet ve medeni haklar mücadelesini anlatıyor. Takdir belgeli bir kadın komiser olan Laurel, kendisine dördüncü evrede kanser teşhisi konduğunda tazminatını eşi Stacie’ye devretmek ister. Ne var ki bölge yetkilileri bu talebe karşı çıkar. Tuttuğunu koparan bir dedektifle bir aktivist Laurel ile Stacie’nin yanında yer alarak hem emniyet mensuplarını hem de sıradan vatandaşları harekete geçirecektir. Hem kişisel hem de siyasal bir mücadeleyi ele alan bu dokunaklı cesaret hikâyesi ilk gösterimini Eylül ayında Toronto Film Festivali’nde yaptı. Oscar’lı oyuncu Julianne Moore ve Oscar adaylıkları bulunan Ellen Page, Steve Carell ve Michael Shannon‘ın yer aldığı film Türkiye’de 4 Aralık 2015′te vizyona giriyor.

 

Aşka Özgürlük – Freeheld 4 Aralık’ta Vizyonda

Amerika vizyon tarihi 2 Ekim olan Aşka Özgürlük/Freeheld gerçek aşk hikayesiyle ve güçlü oyuncularıyla çok beğenildi. Miley Cyrus’un film için özel seslendirdiği şarkısı Hands Of Love Amerika vizyonundan önce yayınlandı ve çok büyük ilgi gördü. Filmin Türkçe altyazılı fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi