Alman Sineması’nın usta yönetmeni Werner Herzog’un merakla beklediğimiz yeni filmi Michael Shannon ve Gael García Bernal’li Salt and Fire’dan klip yayınlandı.

Hem uzun metraj filmlerle hem de belgesellerle, her zaman her yeni projesinde bir farklılık yaratmaya çalışan yetenekli isim; Alman Sineması’nın önemli yönetmenlerinden Werner Herzog, genelde filmlerinde zor koşulların üstesinden gelmeye çalışan karakterlere yer vererek, bu karakterlerin hikayesine doğanın da varlığını ve  gücünü ekleyerek mücadeleci bir sinema anlayışı koyar. Bunu yaparken de olay örgüsünü iyi bir sinematografi ve görsellik içerisine yedirerek akıllara uzunca bir süre kazınacak bir eser çıkartır.

salt-and-fire-filmloverss

Tom Bissell’in kısa hikayesinden Werner Herzog’un senaryolaştırdığı yeni filmi Salt and Fire’ın başrollerinde Michael Shannon, Gael García Bernal, Veronica Ferres gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Werner Herzog, 2009 yılında yönettiği My Son, My Son, What Have Ye Done?  filminde birlikte çalıştığı Michael Shannon ile ikinci kez bir araya geliyor.

Gerilim türündeki Salt And Fire, Güney Amerika’da bir ekolojik konu üzerinde meydana gelen çatışmada karşıt taraflı iki bilim insanının aralarındaki ideolojik farklılıklara rağmen  yaklaşmakta olan bir yanardağ patlamasının belirtilerini fark edip felaketi önlemek için birlikte çalışmalarını konu alıyor. Shannon ve  Bernal filmde zıt görüşlere sahip olan iki bilim insanına hayat veriyor.

Michael Shannon ve Gael García Bernal’li Salt and Fire’dan Klip!

Büyük bir merakla beklenen filmden geçtiğimiz aylarda yayınlanan sonra ilk fragmanının ardından şimdi de bir klip izleyiciyle buluştu. Klipte Herzog sinemasının atmosferini özellikle fonda çalan müziğiyle fazlasıyla hissettiğimiz heyecan verici bir kaçırma sahnesi izliyoruz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi