Liam Neeson’ın, ABD’nin eski başkanlarından Richard Nixon’ı istifaya zorlayan ve Watergate skandalını gazetecilere bildiren Deep Throat (Derin Gırtlak) lakaplı Mark Felt’i canlandırdığı Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House’dan ilgi çekici bir fragman yayınlandı.

1972 yılında Demokrat Parti Merkezi’ne sızan kişilere  suçüstü yapılmasıyla patlak veren Watergate skandalı,  dönemin ABD başkanı Richard Nixon’ın devrilmesine yol açmış ve Nixon, ‘istifa eden ilk ve tek ABD başkanı’ olarak tarihe geçmişti. Ancak bu olayda, gizemini koruyan büyük bir şey vardı. O da skandalın ortaya çıkmasına neden olan ihbarı kimin yaptığıydı.  Uzun yıllardır çözülemeyen bu olay, bir dönemin Amerikan siyasi tarihinin en büyük sırlarından biri kabul edilmiş ve ihbarı yapan muhbire Deep Throat (Derin Gırtlak) lakabı takılmıştı. Yıllar sonra ortaya çıkan bir gerçeğe göre; eski FBI ajanı Mark Felt, ailesinin baskısına dayanamayarak ölümünden kısa bir süre önce kimliğini ifşa etti.

Muhbir olduğu gerçeğini uzunca bir dönem saklayan Mark Felt’in, bu dönemde mesleki ve özel hayatına ışık tutan bir film geliyor: Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House! Üstelik başarılı oyuncu Liam Neeson‘ın katkılarıyla!

watergate-skandalını-açığa-çıkaran-muhbirin-hikayesini-ele-alan-bir-film-mark-felt-the-man-who-brought-down-the-white-house-2-filmloverss

Liam Neeson’lı Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House’dan Fragman Yayınlandı

Liam Neeson‘ın Mark Felt’i canlandırdığı film; Mark Felt’in, Watergate skandalını ortaya çıkarmasını ve Bob Woodward ile Carl Bernstein isimli iki gazetecenin ona yardım etmesini konu alıyor. Amerikan tarihinin saklı bir gerçeğini açığa çıkaran filmde, Liam Neeson’ın nasıl bir performans ortaya koyacağı ise büyük bir merak konusu. Bakalım başarılı oyuncu, senenin öne çıkan performanslarından birine imza atabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Parkland ve Concussion filmlerine imza atan  Peter Landesman‘in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Neeson’ın yanı sıra Diane Lane, Michael C. Hall, Julian Morris, Josh Lucas, Bruce Greenwood, Maika Monroe ve Brian d’Arcy James gibi isimler yer alıyor. Toronto International Film Festivali’nde ilk gösterimi yapacak olan film, Amerika’da 29 Eylül’de vizyondaki yerini alacak. Ülkemizdeki gösterim tarihi belli olmayan biyografi türündeki filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi