Assassin’s Creed ile birlikte 2016 yılının en merakla beklenen video oyun uyarlamalarından biri olan Warcraft’ın ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Peki, ilk fragmandan yola çıkarsak; Warcraft filmi video oyunların evrenini ne kadar yansıtıyor?

Özellikle 2000’lerin başında patlak veren ve Prince of Persia: The Sands of Time ile sona eren video oyun uyarlaması furyası kapsamında yapılan filmlerin derin hayal kırıklıkları yaratması sonrası (Buradan yönetmen Uwe Boll‘a da bir selam göndermek gerekir bu konuda) yapımcıların video oyun uyarlamalarına eli gitmemeye başlamıştı. Bu yılın en merakla beklenen filmlerinden Macbeth‘in yönetmeni Justin Kurzel ile başrolleri Michael Fassbender ve Marion Cotillard‘ı yeniden buluşturacak olan Assassin’s Creed ile milyonlarca kullanıcısı olan online oyun Warcraft‘ın beyazperdeye uyarlanacak olması, her yıl daha da az özgün işlere rastladığımız sektörün tekrardan video oyunlarına sarılıp sarılmadığı sorularını beraberinde getirmişti. Assassin’s Creed hâlâ prodüksiyon aşamasında olduğu için filmden henüz kayda değer görüntüler göremedik ama Warcraft’ın ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Genel olarak beğenilen ilk fragmandan sonra oyunseverlerin konuştuğu konulardan biri, filmin Warcraft’ın oyun evrenine görsel olarak ne kadar sadık kaldığı idi. Imgur’da Aerial51zd adlı bir kullanıcı, ilk fragmanda yer alan mekanları World of Warcraft video oyunundaki mekanlar ile bir karşılaştırmasını yaptığı bir infografik hazırlamış. Elde sadece bir fragman olduğu için detaylı bir karşılaştırma imkanı olmasa da, hazırlanan infografik film vs. oyun karşılaştırması açısından bir fikir verebilecek seviyede.

Warcraft Filmi vs. World of Warcraft

warcraft-infografik-filmloverss

Filmden yayınlanan ilk fragmanı izlemek isteyenleri şöyle ağırlayalım. Geçtiğimiz günlerde filmden yayınlanan uluslararası tanıtım fragmanına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi