Robert Ludlum’un kitabından uyarlanan ve uyarlandığı kitaptan daha çok adını duyuran bir seriydi Bourne serisi. Başroldeki Matt Damon ile özdeşleşen Bourne birçok ajan filminden farklı ve en az muadilleri kadar sürükleyiciydi. Şimdi ise seriye yeni bir halka ekleniyor. Bu sefer Matt Damon’sız yola devam edecek serinin yeni başrol oyuncusu ise Jeremy Renner. Son zamanlarda aksiyon filmlerinde sıkça gördüğümüz Jeremy Renner başarılı oyunculuğu ve karizmasıyla bundan sonra da sıkça adından söz ettirecek gibi. Filmin yönetmeni ise seri için yeni bir isim olan Tony Gilroy. Tony Gilroy’un yönetmenlik geçmişi çok uzun yıllara dayanmıyor. Bu onun yönetmen koltuğundaki üçüncü filmi. Senarist olarak önemli yapımların altına imzasını atan Gilroy, serinin diğer üç filminde olduğu gibi bu filmin de senaristi.


Bu filmde önceki üç filmden farklı olan bir diğer unsur ise hikayenin Robert Ludlum’un kitabından uyarlanmaması. Robert Ludlum öldükten sonra en iyi dostu Eric Van Lustbader’e onun maceralarını devam ettirmesi için yoğun istekte bulunuldu ve Lustbader teklifi kabul etti. Filmi kitaptan ayıran farklılık ise kitaptaki karakterin yine Jason Bourne olması.


Film serinin diğer üç filmindeki olaylardan bir şekilde etkilenen yeni ajanımız Aaron Cross’un başından geçenleri konu ediniyor. Kendisini yaşam mücadelesinin ortasında bulacak olan Aaron Cross, Jason Bourne’un ayak izlerini takip edecek gibi görünüyor.

En iyi aksiyon filmleri içerisinde yer alan Bourne serisine yeni bir soluk getirecek olan Bourne Legacy her ne kadar Matt Damon’sız da olsa yine de merak uyandırıyor. Serinin önceki filmlerini izlemeyenlere en büyük tavsiyem ise Bourne Legacy vizyona girene kadar daha çok vaktiniz var.
Şimdiden iyi seyirler.
[one_half last=”no”][/one_half]
[youtube video_id=”pDrSA1gTuKc” width=”500″ height=”275″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi