Herkesin hayatında anlatılacak uzun bir hikayesi vardır. Yazar Mustafa Kutlu da okurlarına kendi Uzun Hikayesi’ni anlatmıştı. Şimdi de Osman Sınav kitabın adını değiştirmeden hikayeyi kendi bakış açısıyla izleyicilere sunuyor. Başrolde, oyunculuğa ilk adım attığı yıllarda önyargıyla karşıladığım, ancak her geçen gün kendisini geliştiren Kenan İmirzalıoğlu yer alıyor. İmirzalıoğlu’na, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Mahir Günşiray, Zafer Algöz, Mustafa Alabora ve Cihat Tamer gibi usta oyuncuların yanı sıra Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır ve Taner Ölmez gibi genç isimler eşlik ediyor.

Uzun Hikaye, demokratikleşme çabası içerisindeki 1940’ların Türkiyesi ile iki darbe görmüş, üçüncüsü de kapıda bekleyen 1970’lerin Türkiyesi arasında geçen otuz yılda demiryollarında kasaba kasaba gezen Bulgaryalı Ali ve ailesinin hikayesini anlatıyor. 5 farklı ilde, 24 farklı mekanda çekimleri tamamlanan filmde, ailesine düşkün, aşık ve gururlu bir aile babası olan Ali’nin hayatında, demiryollarının önemi büyük olduğundan, sanat ekibinin en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de döneme uygun istasyonlar oluşturmak oluyor. 8 hafta süren çekimlerin ardından çekimlerin bittiğine bir hayli üzülen ekibi görünce de hayallerindeki seti oluşturduklarını düşündüm.

Uzun Hikaye 12 Ekim 2012 tarihinde vizyona girecek. Böylece son zamanlarda ekranlarda ve beyazperdede fazlasıyla karşılaştığımız dönem filmlerine bir yenisi daha eklenmiş oluyor. Bu filmle birlikte bu kez de Osman Sınav’ın bakış açısıyla ‘eski’ Türkiye’yi izleme fırsatını bulmuş olacağız.

İyi seyirler.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi