300: Bir İmparatorluğun Yükselişi

300 Rise of an Empire - Filmloverss

Yönetmen: Noam Murro

Tür: Epik – Savaş

Süre: 102′

Ülke: ABD

Konu: Hikâye Yunan general Temistoklis’i Perslilerin istilâcı güçleriyle karşı karşıya getiriyor. Ölümlüyken tanrıya dönüşen Xerxes’in hükümdarlığındaki Perslilerin başında Pers donanmasının intikam peşindeki komutanı Artemisia bulunmaktadır. Sayıca çok üstün Pers armadasını yenmesinin tek yolunun tüm Yunanistan’ı birleştirmek olduğunu bilen Temistoklis, nihayetinde savaşın gidişatını değiştirecek taarruza liderlik eder.

[youtube video_id=”2zqy21Z29ps” width=”600″ height=”350″]

Sınırsızlar Kulübü

Dallas Buyers Club - filmloverss

Yönetmen: Jean-Marc Vallee

Tür: Dram

Süre: 117′

Ülke: ABD

Konu: Ron (Matthew McConaughey), AIDS’li olduğunu ve 30 günlük ömrü kaldığını öğrenip büyük bir öfke nöbeti geçirdikten sonra, bize bir adamı neyin ‘iyi’ yaptığını göstermek üzere harekete geçer. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı ilaçların hastalıkla savaşta etkisiz kaldıklarını anlayınca, internette duyduğu etkili ama yasak ilaçları edinmek üzere Meksika’ya yola çıkıyor. 

Filmin eleştirisini okumak için tıklayınız

[youtube video_id=”U8utPuIFVnU” width=”600″ height=”350″]

Ömer

Omar - Filmloverss

Yönetmen: Hany Abu-Assad

Tür: Dram

Süre: 96

Ülke: Filistin

Konu: Ömer duvarın bir tarafında duygusal, genç bir fırıncı; duvarın diğer tarafına geçtiğinde ise sevgilisi uğruna yaşam ve erkek olmak üzerine ağır sınavlar vermek zorunda olan bir özgürlük savaşçıdır. Gizli aşkı Nadia´yı görmek için istihbaratın kurşunlarından kaçmaya alışıktır. Fakat işgal atındaki Filistin ne aşkı ne de sert bir direnişi kaldıracak durumdadır.

[youtube video_id=”OPcvn4Mtglc” width=”600″ height=”350″]

Mavi Dalga

Mavi Dalga - Filmloverss

Yönetmen: Zeynep Dadak

Tür: Dram

Süre: 97′

Ülke: Türkiye

Konu: Yaz boyunca görüşemeyen Deniz ve arkadaşlarının birbirlerine anlatacakları çok şey vardır. Son sınıftaki erkeklerin boyu ansızın uzamış, yeni albümler piyasaya çıkmış, Balıkesir’e doğalgaz gelmiştir. Ama aynı zamanda hiçbir şey değişmemiştir sanki. Anne babaları iş güç derdindeyken, Deniz ve arkadaşlarının üniversite tercihi konusunda kafaları hâlâ karışıktır. Günlük hayatın rutin telaşı içinde bir yandan gelecek planları yapar bir yandan da ergenliklerinin en çetrefil dönemini yaşarlar. Kaya’yla yakınlaşıyor olsa da Deniz’in aklı hâlâ rehberlik hocası Fırat’tadır. Arkadaşlarına bunun “her zamanki gibi bir şey” olmadığını kanıtlamak ister. Hem arkadaşlarının gelecek tasarılarından, hem de anne babasının mevcut durumlarından farklı bir hayatı arzular Deniz. Kimsenin bilmediği bir şarkı, umutsuz bir aşk, yalnızlık… İstanbul yerine Ankara, fen yerine sosyal bilimler… Başka bir dünya ama neresi?

[youtube video_id=”j_zG4y8Sejc” width=”600″ height=”350″]

Silsile

Silsile - Filmloverss

Yönetmen: Ozan Açıktan

Tür: Dram

Süre: 110′

Ülke: Türkiye

Konu: Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk’in (İlker Kaleli) kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Yakın bir dost aldatılmak üzeredir. Ve eve Faruk (Tardu Flordun) gelir. Olaylar birbirinin içine geçerek gelişir ve karmaşık şehirli ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı, üç insanın yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek olaylar silsilesi başlar.

Filmin eleştirisini okumak için tıklayınız

[youtube video_id=”ju8ZIewMbvs” width=”600″ height=”350″]

Kuşlar Şehrinde Macera

10151823244_b12aa21622_b

Yönetmen: Wayne Thornley

Tür: Animasyon

Süre: 83′

Ülke: Güney Afrika

Konu: Kai, Zambezia’dan ilginç bir Leylek olan Gogo ve onun co-pilotu olan sevimli çulha kuşu Tini´den Zambezia isimli kuş şehrini duyar ve orada kendisi gibi yetenekli bir uçucu için heyecan verici fırsatların olduğunu. Babasıyla girdiği bir tartışmada, babasının Zambezia hakkında zaten birçok şey bildiğini ama kendisine hiç bahsetmediğini anlar. Babasının bu ihanetinden incinen ve öfkelenen Kai, yaşadıkları şehir Katundu´dan ayrılıp nehrin aşağı kısmına doğru yola koyulur. Devasa Baobab ağacı üzerine kurulmuş ünlü kuş şehrine vardığında, Bahar Kutlamaları için hazırlanan ve Afrika´nın dört bir yanında gelmiş yüzlerce kuşu görüp şaşkına döner. Kısa süre içinde ağzı iyi laf yapan ve ona şehir hayatında nasıl eğleneceğini öğreten, çok hızlı konuşan bir çobanaldatan kuşu olan Ezee ile arkadaş olur. Kai, Zambezia´nın kurucusu Sekhuru´nun üvey kızı olan güzel ve cesur bir dişi olan Ak Çaylak Zoe ile tanışınca adeta büyülenir. Fakat Kai, Zoe´nun Bahar Kutlamaları için yaptığı dekorasyonları yanlışlıkla bozunca, pek iyi bir ilk izlenim bırakamaz. Kai sonrasında Zambezia’nın en iyi uçucularından oluşan elit bir savunma ekibi olan Kasırga´ya katıldığında onu ve herkesi etkilemeye başlar.

[youtube video_id=”7t0jyTgkGts” width=”600″ height=”350″]

Bizum Hoca

Bizum Hoca - Filmloverss

Yönetmen: Serkan Acar

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Konu: Trabzon’un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince, köylüler camide namaz kıldıracak olan bir imam arayışını girerler. Yoğun tartışmalar sonucunda, köy halkının sevdiği ama resmi olarak imam olmayan ‘Bizum Hoca’nın köyün imamı olmasına karar verilir. “Bizum Hoca” imamlığı kabul etmiştir ki, köyün ortasından geçen dereye bir HES inşaatı yapılacağı haberi köyün gündemine bomba gibi düşer. Köylü bu inşaatın yapılmasına karşıdır ve mücadele başlar. Köylülerin başlattığı bu eylemin başına ise “Bizum Hoca” geçer. Kısa bir süre sonra gerçek imam gelince işler iyice karışır ve ne olursa bundan sonra olur…

[youtube video_id=”T_nzse4lqhc” width=”600″ height=”350″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi