Buraya Kadar

Film Review This Is The End

Yönetmen: Seth Rogen – Evan Goldberg

Tür: Komedi

Süre: 107′

Ülke: ABD

Konu: Film, Los Angeles’i yerle bir eden bir dizi tuhaf olayın ardından, bir evde hapis kalmış altı arkadaşın yaşadıklarını konu alıyor. Dışarıdaki dünya alt üst olurken, evin içinde kapalı kalmak arkadaşların arasını açma tehlikesi yaratır. Sonunda, evden ayrılmak zorunda kalarak, arkadaşlık ile kefaretin gerçek anlamıyla yüzleşirler.

[youtube video_id=”ILnE7dEhCcc” width=”600″ height=”350″]

Onur Savaşı

jagten31

Yönetmen: Thomas Vinterberg

Tür: Dram

Süre: 115′

Ülke: Danimarka

Konu: Filmin başkahramanı, haksız yere çocuk taciziyle suçlanan bir adam. Kırklı yaşlarındaki Lucas, kreşte bir iş bularak boşanma sürecini atlatmaya çalışır. Sonra bir gün, işler tersine döner. Küçük bir söz, öylesine bir yalan Noel ışıklarına karışır. Lucas hem yaşamı hem onuru için mücadele ederken kasaba ahalisi toplu bir histeriye kapılır.

[youtube video_id=”34o6eU-cXuA” width=”600″ height=”350″]

Paranoya

10266789943_a8f7c3c07d_z

Yönetmen: Robert Luketic

Tür: Gerilim

Süre: 106′

Ülke: ABD – Fransa

Konu: Dünyanın en güçlü iki teknoloji milyarder,i birbirlerini yok etmek için her şeyi göze alabilecek iki düşmandır. Sınırsız gücün baştan çıkardığı genç yetenek Adam Cassidy, aralarına düşer ve çift taraflı casusluğun dolambaçlı ölüm-kalım oyununda kapana kısılır. Adam, hayatının tehlikede olduğunu fark ettiğinde çoktan işin içindedir ve yürüyüp gitmesine izin vermeyecekleri kadar çok şey bilmektedir.

[youtube video_id=”CKTDP2NEQwM” width=”600″ height=”350″]

Kesişen Hayatlar

10134309293_8f641c152d_o

Yönetmen: Srdan Golubovic

Tür: Dram

Süre: 112′

Ülke: Sırbistan – Almanya

Konu: Bosna Savaşı sırasında Sırp askeri Marko, silâh arkadaşlarının Müslüman bir sivile yaptığı kötü muameleyi durdurmaya çalışırken kendi hayatını tehlikeye atar. Aradan 12 yıl geçer, savaş biter fakat Marko’nun bu hareketinin, babası, nişanlısı ve yardım ettiği adamda açtığı derin yaralar kapanmaz. Aksine bu kadar zaman sonra hepsi bir kez daha bu olayla karşı karşıya kalacaktır.

[youtube video_id=”TgaE7y8QjT0″ width=”600″ height=”350″]

Sev Beni

10113526656_a859f09a84_c

Yönetmen: Maryna Er Gorbach – Mehmet Bahadır Er

Tür: Dram – Romantik – Macera

Süre: 90′

Ülke: Türkiye

Konu: Cemal yurt dışı seyahatinde Sasha’yla tanışır; başlarına gelen zorluklarla mücadele ederken birbirlerini tanır, etkilenirler. Aşk onları beklemedikleri bir zamanda yakalar, ellerine bir şans geçmiştir fakat birbirlerine henüz söyleyemedikleri gerçekleri nasıl aşacaklardır. Cemal yakında evlenecektir, Sasha’nın da bir sevgilisi vardır.

[youtube video_id=”XiZ9vz25z5k” width=”600″ height=”350″]

Son Aşk

Mr. Morgan's Last Love

Yönetmen: Sandra Nettebeck

Tür: Komedi – Dram

Süre: 116′

Ülke: ABD – Fransa – Almanya – Belçika

Konu: Pauline otobüste kendisine yardım eli uzattığı günden sonra inatçı, yorgun Matthew Morgan bir kez daha mutlulukla tanışır. Genç kadının içten yaklaşımı ve asla yitirmediği iyimserliği ile yaşlı ayakları adeta yerden kesilen sessiz öğretmen, eşsiz bir yaşam öğrencisine dönüşür. Çift, bir arada olmanın ve ailenin anlamını keşfeder.

[youtube video_id=”ijbwAjuOH7w” width=”600″ height=”350″]

Gözümün Nuru

Print

Yönetmen: Hakkı Kurtuluş – Melik Saraçoğlu

Tür: Dram

Süre: 78′

Ülke: Türkiye

Konu: Sinema sevdalısı olan Melik’in film yapma hedefi üzerine kurduğu hayatı, üst üste geçirdiği iki retina dekolmanıyla alt-üst olur. Kırk gün boyunca gözleri bandajlı yüzükoyun yatmak zorunda kaldığı bu çileli süreç, Melik’i korkularıyla yüzleşmeye ve sinemayla kurduğu ilişkinin muhasebesini yapmaya itecektir. Karanlığa karşı verdiği savaşta Melik’in en büyük silâhı hayatı ti’ye alan üslûbudur.

[youtube video_id=”8ezdFwW_9c8″ width=”600″ height=”350″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi