tI9wa-Y9O8s


Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yapacak olan Netflix orijinali On My Skin’den tanıtım fragmanı yayınladı.

Sınır adındaki bir önceki filmi ile tanınan Alessio Cremonini, On My Skin’in yönetmen koltuğunda yer alıyor. Cremonini, Lisa Nur Sultan ile senaristliği paylaşıyor. İtalya’dan dramaya yeni bir bakış getirecek olan film, Venedik Film Festivali’inde prömiyerini yapacak, 12 Eylül’de ise Netflix tarafından dünya çapında yayınlanacak.

Başrolünü Jasmine Trinca ve Alessandro Borghi’nin paylaştığı yapım, Stefano Cucchi’nin gerçek hikâyesini anlatıyor. Tanıtım fragmanında Alessandro Borghi’nin canlandırdığı Stefano’nun işlediği suçtan dolayı tutuklandığını görüyoruz. Tanıtımda filme dair sadece birkaç görüntü gösterilse de filmin hikâyesinde hukuk ve devlet üzerine bakış açılarını göreceğimizi söyleyebiliriz.

Stefano Cucchi’nin Gerçek Hikâyesi Üzerine Bir Biyografi

22 Ekim 2009’da öldürülen Stefano Cucchi, Roma’da polis tarafından durdurulup üzerinde bulunan uyuşturucu madde sebebiyle tutuklanır. Cucchi tutuklu kaldığı sürede fiziksel şiddete maruz kalır ve zaten sağlıklı olmayan vücudunun hapishane şartları ve  gördüğü şiddete dayanamamasının ardından hayatını kaybeder. Stefano Cucchi’nin ölümü, İtalya’da devlet kurumlarında ölen ve öldürülen gençlerle artık karşılaşılmaması üzerine önemli bir davadır. Ailesi, Stefano’nun uyuşturucu bağımlısı olduğunu reddetmez. Ne olursa olsun devlet şiddetinin meşrulaştırılamayacağını söylerler. Ne yazık ki bu ölüm sonucunda hiçbir sorumlu hak ettiği cezayı almaz. Adaletsizliğin bir örneği olan Stefano’nun hayatına, Cremonini’nin anlatısıyla tanık olabileceğiz.

Stefano Cucchi’nin gerçek hikâyesini anlatan On My Skin filminin tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: The Playlist

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi