Anne Rice’ın kaleme aldığı Vampire Chronicles serisinde yer alan romanların film hakları Universal Pictures tarafından satın alındı. 

Rice’ın kendisi gibi yazar olan oğlu Christopher Rice‘ın kaleme aldığı ‘Tale of The Body Thief‘, Anne Rice‘ın büyük üne kavuşan romanı “Interview with the Vampire” ve son romanı “Prince Lestat” da Universal Pictures’ın satın aldığı film hakları arasında.

Anne-Rice-Filmloverss

Anne Rice’ın 1976 yılında kaleme almaya başladığı serinin ilk kitabı “Interview With The Vampire” 1994 yılında beyazperdeye aktarılmış ve filmin yönetmenliğini Neil Jordan üstlenmişti. Başrollerini Tom Cruise ve Brad Pitt’in paylaştığı film 18. yüzyılda Louis adlı genç bir adamın, bir vampir olan Lestat de Lioncourt tarafından bir vampire dönüştürülmesini konu almış ve film büyük yankı uyandırmıştı.

interview-with-the-vampire-filmloverss

Star Trek gibi bir çok efsane filmin yapımını üstlenen Alex Kurtzman ve Roberto Orci’nin, Alacakaranlık serisi gibi bir franchise yaratmak için bu yapımların prodüktörlüğünü üstlendiği belirtildi.

En iyi 10 Vampir Filmi dosyamızı okumak için tıklayın.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi