2005 yapımı başarılı bir filmle beyazperdeye uyarlanan V for Vendetta, bu kez de dizi olarak televizyona uyarlanmaya hazırlanıyor. 

Alan Moore ve David Lloyd‘un kaleminden çıkan çizgi seri V for Vendetta, ilk olarak 80’li yılların başında Warrior isimli bir dergide yayınlanmaya başlar ancak ardından DC Comic’e transfer olarak yayın hayatına burada devam eder.

Geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngilteresi’nde korkuyla sindirilmiş halkına egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran Guy Fawkes’un hikayesini anlatan çizgi roman, 2005 yılında Wachowski Kardeşler‘in senaryosu ve Hugo Weaving, Natalie Portman ile birlikte John Hart gibi önemli isimlerin başarılı performanslarıyla beyazperdeye aktarılmış ve yıllar içinde kült film statüsüne erişmişti.

v-for-vendetta-portman-filmloverss

Sinema Filminin Ardından V for Vendetta Dizi Olarak Televizyona Gelebilir

Televizyon aleminin önemli bir atağa geçtiği şu günlerde pek çok çizgi roman dizi olarak televizyona uyarlanıyor ve görünen o ki V for Vendetta bu trendten nasibini alabilir. BleedingCool’un haberine göre İngiliz menşeili televizyon kanalı Channel 4, şu sıralarda çizgi romanı televizyona uyarlamak için çalışmalara yapıyor. Ultraviolet, Humans, Black Mirror, Utopia, Misfits, Crazyhead ve Dead Set gibi tanındık televizyon dizilerine ev sahipliğini yapan Channel 4’un V for Vendetta’nın dizi uyarlaması için hangi isimleri görevlendirdiği henüz bilinmiyor.

Başarılı şekilde sinemaya uyarlanmasına rağmen kısıtlı süresi nedeniyle belirli ayrıntıların es geçildiği V for Vendetta’nın geçtiği evrenin ayrıntılarına daha iyi vakıf olabilmek adına serinin diziye evrilmesi ilk bakışta olumlu görünüyor. Sizin görüşleriniz neler ?

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi