Avustralya’nın vahşi yaşamını farklı bir boyutta ele alan ve sinema dünyasında zombi olarak bir kanguruyu tercih eden ilk film Waterborne’a mutlaka göz atmalısınız!

Aralarında Fantasia International Film Festival, Stanley Film Festival, Sitges International Fantastic Film Festival ve Fantastic Fest‘in de bulunduğu 50’den fazla uluslararası festivalden olumlu eleştirilerle ayrılan korku türündeki Waterborne Avustralya yapımı bir kısa film. Ryan Coonan‘ın yönetmenliğini üstlendiği yaklaşık 10 dakika süren bu kısa film aslına bakılırsa korku ve kara komediyi bir arada sunuyor sinemaseverlere.

50’den Fazla Uluslararası Festivalde Gösterilmiş Korku Filmi: Waterborne

Filmin yönetmeni Ryan Coonan’ın Richard Barcaricchio ile kaleme aldığı senaryo ile Melbourne’de düzenlenen Monster Fest‘te En İyi Kısa Film seçilen Waterborne aynı zamanda çok sayıda festivalden de ödülle ayrılarak adından sıkça söz ettiriyor. Filmin ilgi çeken bir diğer özelliği ise filmde görsel efektlerin yanı sıra hırlayan ve göz kırpan bir zombi kanguru kuklasının kullanılmış olması. Ayrıca Waterborne’un izinden giden bir uzun metrajın halihazırda çalışmalarına başlandığını da belirtelim. Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Yıllar süren kuraklık, sel ve istikrarsız çevre koşulları küçük bir kasabaya zarar vermeye başlar. Bu kasabada yaşayan orman bekçisi, su rezervini kullanılamaz hale getiren henüz adlandırılmamış bir alg türüne rastlar ve ters giden bir şeyler olduğunu düşünür. Ancak güneş batana kadar tehlikenin gerçek boyutlarını öğrenemez. Görünen o ki, bu kasabadaki tüm hayvanlar ve insanlar artık gizemli bir enfeksiyonun etkilerine maruz kalacak ve her biri zombiye dönüşecektir.

Sinema dünyasında zombi olarak bir kangurunun tercih edildiği ilk proje Waterborne‘u haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

Hazırlayan: Damla Durmaz

[vimeo width=”600″ height=”350″ video_id=”130401504″]

waterborne-poster-filmloverss

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi