4OjX3ZbsfbU


2010 yılında hayata veda eden ünlü İngiliz tasarımcı Alexander McQueen’in efsanevi dünyasını anlatan McQueen’den fragman yayınlandı.

Tribeca Film Festivali‘nde en iyi belgesel kategorisinde yarışan McQueen iddialı bir fragmanla seyirciyi selamlıyor. Moda tasarımcısı Alexander McQueen‘in yaşamını, kariyerini ve şovlarını ele alan yapımın yönetmen koltuğunda Ian Bonhote ve Peter Ettedgui oturuyor. Tasarımcının çocukluk ve ilk gençlik yıllarını sarsıcı bir atmosferle aktaran belgesel, McQueen’in efsanevi şovlarının arkasındaki çarpıcı gerçeklere de odaklanıyor. 27 yaşında Givenchy‘nin başına geçen tasarımcının ikonik tarzı, onu endüstrinin gotik yüzü hâline getirirken; belgesel McQueen’i tanımak için ideal bir ortam yaratıyor. Tasarımcı fragmanda sıradan şovlar değil, coşkulu ve etkileyici bir iş ortaya çıkarmak istediğini belirtiyor.

McQueen’den Muazzam Bir Fragman Yayınlandı

Fragman aynı zamanda McQueen’in ölümüne dek yaşadıklarına da değiniyor. Tasarımcının fragmanda yer alan ”Halkın gözünde bir ceylan gibiyim ve ceylanlar her zaman yenir” sözleri McQueen’in duygusal ve karanlık yönünü gözler önüne seriyor. Yalnızca fragman dahi, belgeselin ne derece güçlü bir anlatıma sahip olduğunun kanıtı aslında. McQueen’in hikâyesi emin ellerde diyebiliriz. Ettedgui daha önce Marlon Brando‘nun hayatını beyazperdeye taşıyan Listen to Me Marlon belgeselini de kaleme aldı malum. McQueen ise 20 Temmuz’da vizyon yolcusu. Ancak ülkemizde ne zaman gösterime gireceği belirsiz. O zamana dek ”Kimse Alexander McQueen’i keşfetmedi, McQueen kendisini keşfetti” ifadesiyle gönlümüzü fetheden fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi