Uluslararası KısaKes Film Festivali ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, kadın sinemacıların kısa filmlerini ‘Aklı Uzun Filmi Kısa’ adlı etkinlikle sanatseverlerin karşısına çıkarıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki genç sanatçılar için yine genç sanatçı ve sanatseverler tarafından organize edilen, 2015 yılında Türkiye’nin en çok başvuru alan kısa film festivali olan; 2010 yılından beri 87 ülkeden 1984 kısa filmin katıldığı ve 48’inin ödüllendirildiği Uluslararası KısaKes Film Festivali, özgün tarzıyla dikkatleri çekiyor. Lisevizyon ve Univizyon olarak her yıl iki etkinliğe imza atan Uluslararası KısaKes Film Festivali,  8 Mart’ta Aklı Uzun Filmi Kısa etkinliğiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Uluslararası KısaKes Film Festivali’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin: Aklı Uzun Filmi Kısa!

Uluslararası KısaKes Film Festivali ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kadın sinemacıların kısa filmlerini, Aklı Uzun Filmi Kısa etkinliğiyle birlikte bizlerle buluşturuyor. Etkinlikte Derya Durmaz’ın Gri Bölge’si, Irmak Karasu’nun yönettiği Edifice, Pınar Yorgancıoğlu’nun Nebile Hanım’ın Solucan Deliği adlı filmi, Ezgi Var imzalı Aşk, Azra Deniz Okyay’ın Sulukule Mon Amour’u, Arya Su Altıoklar’ın Suret’i, Buse Günay imzalı Meva ve Cemre Okyay’ın yönettiği Lâl filmlerinin gösterimi ve söyleşisi gerçekleşecek.

akli-uzun-filmi-kisa-filmloverss

Sekiz kadın yönetmen tarafından yaratılan sekiz kısa filmi izleyiciyle buluşturacak olan etkinliğin saatleri aşağıdaki gibidir;
20.00-21.15 film gösterimi
21.30-22.30 yönetmenlerle söyleşi

Kadının sinemadaki yerine dikkat çeken bu etkinlik hakkında detaylı bilgi edinmek için festivalin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi