Tüsiad, üniversite öğrencilerine yönelik, kadın-erkek eşitliği temalı bir film yarışması düzenliyor. Son başvuru tarihi 14 Kasım 2014.

Tüsiad tüm üniversite öğrencilerine yönelik, “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa bir film yarışması düzenliyor.

Yarışmanın amacı, toplumsal cinsiyet konusunda gençlerin de yardımıyla farkındalık yaratmak.

“Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz, toplumsal cinsiyet eşitliği nasıl olmalı, mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?” sorularını da katılımcılara yönelten proje, bu sorulara bir cevap arıyor.

[youtube video_id=”watch?v=QeZok69lBAs” width=”600″ height=”350″]

Yarışmada, bir ve beş dakikalık olmak üzere iki kısa film kategorisi var. Yarışmanın jüri üyeleri Nuri Çolakoğlu, Prof. Dr. Yıldız Ecevit, Nur Ger, Tomris Giritlioğlu, Şener Şen, Alin Taşçıyan, Yavuz Turgul, Hülya Uçansu, Uğur Vardan ve Serra Yılmaz. Yarışmaya son başvuru 14 Kasım tarihinde, yarışmanın ödül töreni ise Ocak 2015’te yapılacak ve kazananlar bu ödül töreninde açıklanacak. Jürinin değerlendirmesi sonucunda her bir kategori için birincilik ödülü 7.500 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 3.000 TL olacak. İstanbul dışından katılıp ödül kazanan yarışmacılara Tüsiad tarafından yurtiçi ulaşım ve konaklama desteği sağlanacak.

Ayrıntılı bilgi, başvuru koşulları ve başvuru formu için tıklayınız. 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi