Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali’nin program yetkilileri, “Festivaller İstanbul’da 2015” projesi kapsamında Haziran ayı içerisinde İstanbul’a geliyor.

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali ve Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası program yetkilileri Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da 2015” projesi kapsamında sırasıyla 9-12 Haziran ve 23-26 Haziran tarihlerinde İstanbul’a geliyor.
Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği, Atlas Post Prodüksiyon’un katkıları ve Corinne Art & Boutique Hotel işbirliğiyle gerçekleştirilen projeye başvuruda bulunan filmler, festival yetkilileri tarafından izlenecek ve festivalin kriterlerine uygun filmler belirlenecek. Bu etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkilileri bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. Venedik Film Festivali bu yıl 2 – 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

“Festivaller İstanbul’da” ile Türkiye Sineması’nın Bilinirliği Artacak

Türkiye Sineması’nın önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında, geçtiğimiz sene Kaan Müjdeci’nin SİVAS filmi Venedik Film Festivali’ne, Emine Emel Balcı’nın NEFESİM KESİLENE KADAR filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu’nun KAR KORSANLARI isimli filmleri Berlin Film Festivali’ne seçilmişti. Festivaller İstanbul’da projesi dahilinde 2015 yılı içinde San Sebastian, Toronto, Berlin, Rotterdam ve Sundance Film Festivalleri program yetkilileri de ayrıca Türkiye’ye gelecekler.
Bilgi için: www.se-yap.org.tr

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi