Nic Pizzolatto’nun senaryosunu kaleme aldığı, merakla beklenen True Detective’in 3. sezonu bir western hikayesini mi konu alacak?

Amerikan Film Enstitüsü, Western türünü şöyle tanımlar; ‘yeni sınırın ruhunu, mücadelesini ve cesaretini somutlaştıran filmler’. Peki ya bu türün ekranları aykırı serisi True Detective ile harmanlanacağını ve üçüncü sezonda bizleri bir western hikayesinin bekleme ihtimalini söylesek?

Farklı kurgusu ve yarattığı atmosferiyle dikkatleri üzerine çeken True Detective, ilk sezonuyla adeta ekranlara damga vurmuştu. İkinci sezonuyla birlikte her öyküyü tematik olarak farklı türlerde ele aldığını anladığımız seri için kendine has motiflerle bezeli bir dedektif hikayesi diyebiliriz.

True Detective’in 3. Sezonu Bir Western Hikayesini mi Anlatacak?

Her iki sezonda da gizemli ve çözülmesi gereken bir olay ve bu olayın ekseninde yer alan dedektifleri izlediğimiz True Detective, merakla beklediğimiz üçüncü sezonuyla henüz ekranlara kavuşmadan önce konuşulmaya başladı bile.

true-detective-2-filmloverss

Dün aldığımız haberlerde ilk iki sezonun yaratıcısı Nic Pizzolatto’nun üçüncü sezonun da senaryosunu kaleme almaya başladığını hatta David Milch’in de senaryo yazımında yardımcı olacağını öğrenmiştik. Ve hemen Pizzplatto’nun yeni sezonda hikayenin arkasında yer alacağını öğrenmemizle birlikte bir derin nefes alıp, acaba bizi nasıl bir hikaye bekliyor sorusuna geçtik. Son gelen habere göre, yeni sezon bir western hikayesini konu alabilir. Medeniyet toplumuna uymayan, kendi kurtarma mücadelesi sırasında bozuk bir şerife karşı savaşan bir isimsiz

Dizinin ilk iki sezonuna bakarsak; her iki sezon için de farklı bir kodla yaşayan ve ‘uygar toplum’un motivasyonlarını ve kurallarını anlamakta güçlük çeken karakterler içeriyordu diyebiliriz. Doğal dünya ve somut ve yapılı dünya arasındaki kontrast, bu karakterler aracılığıyla bizlerle buluşuyordu. Aynı durum üçüncü sezonda da bekleniyor tabii…

true-detective-1-filmloverss

Western filmlerine baktığımızda genellikle intikam ve kefaret temalarıyla karşılaşırız. Eğer gerçekten serinin üçüncü sezonunda bizleri western teması bekliyorsa, karakter yaratımında usta bir isim olan Pizzolatto’nun da varlığıyla ekranları ele geçirecek, gönlümüzü fethedecek gibi.

Henüz yeni bölümlerle ne zaman buluşacağımızı bilmiyoruz, ama görünen o ki dizinin yeni sezonuna kavuşana kadar gelen haberlerin ardı arkası kesilmeyecek.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi