Trainspoitting serisinin yazarı Irving Welsh’in bir sonraki projesi acid house akımını konu alacak Ibiza87 dizisi olacak. 

İskoç yazar Irving Welsh‘in kendi hayatından yola çıkarak yazdığı ve 1993 yılında yayımlanan Trainspoitting, 1996 yılında Danny Boyle tarafından beyazperdeye uyarlanmış ve film, zaman içinde beyazperdenin kültleri arasında yerini almıştı.

Welsh’in Trainspoitting’in devamı niteliğindeki romanı Porno ise 2002’de yayınlanmasına rağmen beyazperdeye gelişi 2017’yi bulmuştu. Ülkemizde !f’te izleme fırsatı bulduğumuz, sonrasında vizyona girmeyeceğinin haberini aldığımız Trainspoitting 2, bizleri o pek sevdiğimiz dünyaya geri döndürürken sinema salonundan yine gözlerimiz dolu dolu ayrılmamıza neden olmuştu.

Trainspoitting’in Yazarı Irvine Welsh Ibiza87 Dizisinin Senaryosunu Yazacak

Öte yandan Fact sitesinin haberine göre Irving Welsh’in ekrandaki bir sonraki projesi bir dizi olacak. İsminin Ibiza87 olması planlanan proje, rave hareketinin öncüleri olarak bilinen Nicky Holloway, Paul Oakenfold ve Danny Rampling‘in 1987’de İbiza’ya olan yolculuklarının ardından Johnny Walker’ın da katılımıyla İbiza Dörtlüsü olarak tanınmalarını ve bu dörtlünün katılımıyla acid house müzik hareketinin İngiltere’de baskın hale geldiği, ikinci Summer of Love olarak da adlandırılan 1989 yazının hikayesini anlatacak.

Senaryosun Welsh’le birlikte Dean Cavanagh’ın yazacağı Ibiza87’nin soundtrackleri ise dizinin hikayesine yakışırcasına Nicky Holloway, Paul Oakenfold ve Danny Rampling tarafından bestelenecek. Oakenfold’un oldukça heyecanlı olduğunu söylediği projenin henüz hangi kanalda ya da hangi tarihte yayınlanacağına dair yapılmış bir açıklama yok.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi