Tom Cruise, 1986 yapımı Top Gun’ın beş yıldır proje halinde olan devam filmi Top Gun 2’de yeniden savaş pilotu Maverick rolüyle yer alabilir!

80’lerin gişe rekorları kıran Tom Cruise ve Kelly McGillis‘in başrollerini paylaştığı Top Gun‘ın devam filminin çekileceği beş yıl önce duyrulmuştu. Aynı vakitlerde Tom Cruise filmde küçük bir rolde yer almayı planladığını dile getirmişti. Ancak beş yıldır geliştirilmekte olan filmden uzun süredir haber yoktu. Geçtiğimiz günlerde ise Terminator Genisys‘in Berlin’de yapılan basın gösterimi sırasında yapım şirketi Skydance‘ten David Ellison Top Gun 2 hakkında açıklama yaptı. Ellison “Filmde Maverick için inanılmaz bir rol var ve Maverick’siz Top Gun olmaz.” diyerek Tom Cruise‘un Maverick rolünü yeniden üstlenebileceğine dair ipucu verdi.

top-gun-poster-filmloverss

Filmin senaryosunun Justin Marks tarafından kaleme alınacağını ifade eden yapımcı, filmin IMAX ve 3D teknolojisiyle çekileceğini ekleyip “Bugün yaşadığımız dünyada çok fazla şey var. Pilotsuz uçak teknolojisi ve beşinci nesil savaşçılar gibi. Bu devam filmi bugün kültürün ne olduğunu, savaş pilotları ve köpek dövüşlerinin yapıldığı çağın sonunu keşfetmeye yönelik olacak.” diye açıkladı.

Tony Scott’ın Ardından Top Gun 2…

Top Gun 2‘nin çekileceği haberi ilk kez duyrulduğunda 2012 yılında vefat eden ilk filmin yönetmeni Tony Scott devam filminin de yönetmenliğini yapacaktı. Fakat Ellison‘a göre Maverick’siz Top Gun‘ın mümkün olmamasına rağmen Scott o sıralarda devam filminde Maverick’in dünyasının anlatılmayacağını planlıyordu. Tony Scott‘ın ardından şimdilik filmin yönetmen koltuğunda kimin oturacağı hakkında bir bilgi yok.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi