Şu sıralar yeni filmi Wonderstruck’la gündemde olan Todd Haynes’den, Lou Reed’in vokal olarak yer aldığı ünlü rock grubu The Velvet Underground hakkında sıra dışı bir belgesel geliyor

Safe, Far from Heaven, Carol gibi filmleri çekmesiyle sinema dünyasında bir fark yaratan ünlü yönetmen Todd Haynes; yaptığı filmlerle yeni Queer Sinema hareketinin önemli isimlerinden biri olarak görülmüş, aynı zamanda her projesi merakla beklenen yönetmenler arasında yer alır olmuştu.

Dram filmlerinin yanında Todd Haynes; David Bowie ve Iggy Pop gibi müzik dünyasının iki ikon isminin hayatlarından esinlendiği Velvet Goldmine ile Bob Dylan’ın hayatında sıra dışı bir yolculuğa çıktığı I’m Not There filmleriyle müzik dünyasından hikayeleri izleyiciyle buluşturuyor. Bu iki filmden sonra Todd Haynes’den yine müzik temalı bir proje geliyor. Hem de belgesel şeklinde!

todd-haynesden-the-velvet-underground-belgeseli-geliyor-2-filmloverss

Todd Haynes Ünlü Müzik Grubu The Velvet Underground’un Belgeselini Çekecek

Todd Haynes, 1965`te Amerika`da kurulan ve Lou Reed`in vokal olarak yer almasıyla bilinen ünlü rock grubu The Velvet Underground‘un belgeselini çekecek. Bu proje, aynı zamanda yönetmenin belgesel türünde çektiği ilk yapım olacak.

Geçtiğmiz gün Locarno Film Festivali‘nde böyle bir belgesel çekeceğini duyuran ünlü yönetmen, henüz adı belli olmayan belgesel için şunları söyledi: ‘Grupla ilgili çok fazla belgelemeden ve materyalden bahsedemeyeceğimiz için araştırmaya, kaynaklara ve her türlü arşiv görüntüsüne dalmayı, bunları görsel açıdan bir araya getimeyi dört gözle bekliyorum.’ İşini ince eleyip sık dokumak istediğini anladığımız Haynes, grubun hayatta kalan üyeleriyle gerçekleştirmek istediği röportajları da belgeselin içerisine koymayı hedefliyor.

Bunun yanında grubun menajeri olan Andy Warhol başta olmak üzere grupla ilgisi olan başka kişiler hakkında da deneysel filmlere başvuracağını sözlerine ekliyor, Haynes. Belgeselin ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bir bilgimiz yok. Oldukça dikkat çeken projeyle ilgili yeni gelişmeleri de sizlerle paylaşacağız.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi