Tim Robbins, uzun yıllardır IMDB’nin Top 250 listesinin ilk sırasında yer alan The Shawshank Redemption’ın senaryosunun bugüne kadar okuduğu en iyi film senaryosu olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere IMDB’nin En İyi Filmler listesi olarak bilinen Top 250 listesinde uzun yıllardır ilk sırada yer alan The Shawshank Redemption, masumiyetini iddia etmesine rağmen eşini ve eşinin sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle hapse giren Andy Dufresne’nin yaşam öyküsünü konu alıyordu. Film özellikle Andy Dufresne karakterine hayat veren Tim Robbins‘in oyunculuk performansıyla hafızalara kazınmıştı. İzleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan film, bugün bile birçok kişinin favori filmlerinden biri.

Şu sıralarda düzenlenmekte olan Karlovy Vary Film Festivali’nde Crystal Globe Ödülü’nü alan Tim Robbins de The Shawshank Redemption ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Tim Robbins: “The Shawshank Redemption, Şimdiye Kadar Okuduğum En İyi Film Senaryosu.”

Tim Robbins, filmin popülerliğiyle ve senaryosuyla ilgili olarak şunları söyledi: “The Shawshank Redemption’ın ilk zamanlarda bu kadar sevilmiş olması beni gerçekten çok şaşırtmıştı. Filmin gerçekten harika olduğunu düşündüm. Film, şimdiye kadar okuduğum en iyi senaryoya sahip. Filmin bu kadar sevilmiş olması ve bilinmesi de sizin üzerinizde bir tür baskı yaratabiliyor.”

Görünüşe göre The Shawshank Redemption, Robbins’in sinema kariyerinde farklı ve önemli bir yere sahip. Bununla beraber başarılı oyuncu, 1992’de rol aldığı The Player filminin yönetmeni Robert Altman‘ı da bir rol modeli olarak gördüğünü ve onunla çalışmış olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Kaynak: Variety

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi