Sezon arasına bir bölüm kala Alexandria’da işler karıştı, sırlar açığa çıktı, dostlar düşmanlar yine birbirine karıştı!

The Walking Dead 6. sezon 7. bölüm “Heads Up” açılış sahnesini önceden tahmin ettiğimiz için oldukça sıradan başlayıp sıra dışı biten bir bölüm oldu.

the-walking-dead-6-sezon-7.-bolum-filmloverss

***Yazının bundan sonrası The Walking Dead 6. Sezon 7. Bölüm’e dair keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içerir.***

Çoğumuzun tahmin ettiği gibi minik ama kullanışlı Korelimiz Glenn yaşıyor! Yine çoğumuzun tahmin ettiği şekilde, zombiler Nicholas’ı parçalara ayırırken, çöp konteynırının altına girip bekleyerek kurtuldu. Hem de sıyrık bile almadan! Kızsam mı sevinsem mi karar veremiyorum. Tahmin ettiğim için mi beni tatmin etmedi yoksa gerçekten çok kolay bir çözüm müydü bilemiyorum. Geçen hafta dizinin Rick’i nasıl kurtardığını göstermediği için Glenn’i de göstermeyebileceğini yazmıştım. Ama gösterdiğinde de bu kadar kolay bir şekilde, dibinde Enid’le çıkageleceğine ihtimal vermiyordum. Enid’in hemen o civarda olması ne tesadüf! Kolaya kaçmışlar evet ama neyse ki Glenn’i sevdiğimiz için bunlara pek takılmıyoruz, değil mi?

Enid yanında Glenn varken daha izlenebilir bir karakter oldu sanki, bunun üstüne ister misiniz Glenn ile Maggie’nin kızı olsun. Enid de o sırada çoktan ölmüş olacağı için kızlarına Enid adını versinler. Yani, yarım saat Enid’in şımarık ergen dramasını çekince, bari bir şeye bağlansın diye umut ediyor insan. Glenn ise asla uslanmıyor. Şimdi de Enid’i koruyacağım ortada bırakmayacağım diye uğraşıyor. Bölümler geçtikçe Jack Shephardlaşıyor. Herkesi kurtaramayacağını, umarım birini kurtarmaya çalışırken Maggie’yi kaybetmek zorunda kalarak anlamaz. Normal seyrinde giden dizilerde ancak böyle ders alıyor karakterler.

Yakın planlardan özellikle orman sahnelerinde gerçekten korkmaya başladım. Ne zaman bu plana düşseler bir yerden zombi çıkıyor ve birine zarar veriyor. Ama bunun dışında zombiler sizce de çok şirin değiller mi! Dünyadan bihaber, sadece karınlarını doyurmak amacıyla ortalığa çıkan, çok da seçici olmayan tipler. İzledikçe bana çok tanıdık geliyorlar, sanki her gün bir yerlerde görüyormuşum, karşılaşıyormuşum gibi hissediyorum. Çok ilginç…

The Walking Dead 6. Sezon 7. Bölüm: Rick Her Zaman Haklıdır

Rick’in Gabriel’in suratına bakmamasını haklı buluyorum. Onu Alexandria’da barındırmaları bile büyük şans. Rick’i Morgan ile konuşmasında da haklı buluyorum. Morgan’ın öldürmeyip sağ bıraktığı o insanlar, muhtemelen Morgan’ı öldürecekler ya da başka bir şekilde yakalarına yapışacak. Eline kan bulamadan, her hayat değerlidir felsefesi ile yaşayamaz. Çünkü bu kez başka insanlar ölüyor, kimse öldürmek istemiyor ama etrafında insanlar ölürken ellerinin temiz kalması ihtimal dahilinde değil. Rick’i Tara ve Michonne’a sahip çıkışında da haklı buluyorum. Onlar istedikleri kadar Alexandrialılarla beraber yaşadıklarını, artık ortak olduklarını düşünseler de ben öyle düşünmüyorum. Kendilerini Alexandrialılar için öldürtmelerini istemiyorum. Spencer ve Tara bunun en büyük örneği oldu. Gerçekten araba bulmaya gidiyor olsaydı bile şu hareketiyle verebileceği zararın hesabı yok. Yeterince dert yokmuş gibi bir de bu insanları kurtarmak için, yardım için gidiyorlar tekrar. Tara Spencer için kendini tehlikeye atıyor, Spencer ayakkabısının tekini kaybettiği için üzülüyor. Hayatını bu insan için tehlikeye atmaya ne kadar değer? Rick’in tüm arkadaşları, başka insanlar için kendini tehlikeye atıyor. Rick de kendinden olanı koruyor. Düşündüm de sanırım ben Rick’i her zaman haklı buluyorum.

Carl ile Ron’un arasındaki gerginliğin dizide nelere yol açacağını merak ediyorum. Rick ile Ron çalışırken Carl’ın yanlarında olması beni bile sinir etti. Carl ne zaman başöğretmen oldu da müdahale ediyor bilmiyorum ama Ron çaldığı kurşunları muhtemelen Carl’ın üzerinde kullanacak yakın bir zamanda. Dizide yanlış yönlendirme çok fazla oluyor. Ne zaman bir olayda fazla ipucu verseler, gösterdiklerinden çok farklı bir şey çıkıyor. Carl – Ron olayındaki gibi.

Her zaman favori karakterlerimden biri olan, karanlığını sevdiğim Carol yine keskin zekasını kullanarak Morgan’ı yakaladı. Zamanlaması o kadar kötüydü ki şimdi duvar da yıkıldığına göre o çocuk da muhtemelen bir şekilde Morgan’a ya da Denise’e zarar vererek kaçacak. Carol’un planlarını ve gözlemlerini Rick hariç kimseyle paylaşmamasını ve Judith’e olan ilgisini çok seviyorum. Bu bölüm muhtemelen Sam’i daha derin bir travmaya soktu ama yine de Carol izlemesi çok zevkli bir karakter.

Sonunda Glenn eve döndü, Maggie’ye döndüm mesajı verdi ama Alexandria’nın duvarları daha fazla dayanamayıp yıkıldı. Kaçacak yer yok! Önümüzde oldukça heyecanlı geçecek bir sezon arası finali var. Bence Daryl, Sasha ve Abraham bu partiyi kesinlikle kaçırmaz, temizliğe yetişirler. Telsizdeki ses Glenn’e ait olmadığına göre, yeni bir kişi ya da grup keşfedip onlarla da dönebilirler. En az bir sevdiğimiz karakter ölümü, birkaç şok, geri dönüş tarihini iple çektirecek yeni gizemler öngörüyorum. Glenn geldiğine göre Maggie’nin tehlikede olduğunu düşünüyorum. Deanna’nın hikayesi bana kalırsa bitti. Spencer kalacaksa Deanna’ya veda etmemizi olası buluyorum. Yaptıklarının bir sonucu olarak Morgan’a da veda edebiliriz gibi geliyor bana.

Şimdilik “Start To Finish”in yaklaşık 1 dakikalık bölümünü izleyip teori üretmeye devam edelim. Sizler ne diyorsunuz? Kim ölür? Kim kalır?

https://www.youtube.com/watch?v=jsDgASZVo8I

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi