Yönetmenlik koltuğunda Robert Zemeckis’in oturduğu, başrolünde Joseph Gordon-Levitt’in yer aldığı The Walk filminden yeni bir fragman yayınlandı.

Yönetmenliğini, Back to the FutureForrest Gump ve Cast Away gibi klasik filmleri yönetmiş olan Robert Zemeckis‘in yaptığı ve başrolünde Joseph Gordon-Levitt‘i izleyeceğimiz The Walk filminden yeni bir fragman yayınlandı. Fragmanı izleyenler için filmin konusu tanıdık gelebilir. Zira James Marsh’ın 2008 yılında En İyi Belgesel dalında Oscar ödülü kazandığı muhteşem belgesel Man On Wire da, 1974 yılında yasa dışı yollarla New York şehrinde bulunan ikiz Dünya Ticaret Merkezi Kuleleri arasında iple yürüyüş yapan, korkusuz ve genç Fransız hayalperest Philippe Petit’in öyküsünü anlatıyordu. Philippe Petit’in kendisinin yazdığı “To Reach the Clouds” adlı kitaptan uyarlanan The Walk, Man On Wire belgeseli ile temelde aynı öyküyü anlatıyor olsa da, filmin resmi özeti şu şekilde:

“Ay yüzeyinde daha önce 12 kişi yürüdü fakat bugüne kadar sadece bir adam Dünya Ticaret Merkezi Kuleleri arasındaki muazzam boşluk arasında yürüme cesaretini gösterdi. Akıl hocası olan Papa Rudy (Ben Kingsley) tarafından rehberlik edilen ve uluslararası bir grup tarafından destek gören Petit, grubuyla birlikte çılgın planlarını gerçekleştirmek için olanaksızı gerçekleştirmeli, kavgalar ve ihanetlerle yüzleşmeli ve sayısız miktarda zor karar vermelidir. Forrest Gump, Cast Away, Back to the Future, Polar Express ve Flight gibi filmlerin yönetmeni olan Robert Zemeckis, duygusal ve karakter merkezli bir öykü için son teknolojiyi kullanıyor. Fotoğraf gerçekçiliğinde yenilikçi teknikler ve IMAX 3D teknolojisiyle birlikte The Walk, sinemaseverlere gerçek anlamda bulutların üzerine çıkma duygusunu tattırabilecek büyük ölçekte bir film. Film 1970’li yıllardaki Paris ve New York şehirleriyle birlikte, en çok da Dünya Ticaret Merkezi Kulelerine sevgi gösterisi niteliğinde.”

The Walk, New York Film Festivali’nde Gösterilecek

Kadrosunda ayrıca Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale, Clément Sibony, César Domboy, Benedict Samuel, Ben Schwartz ve Steve Valentine gibi isimleri bulunduran film, dünya prömiyerini 53. New York Film Festivali’nin açılış gecesinde gerçekleştirecek ve 2 Ekim 2015’de vizyona girecek.

Hazırlayan: Oğuzhan Demirkan

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi