Beyazperdenin korku dolu simgesi haline gelen Hannibal Lecter’ın yön verdiği The Silence of The Lambs 4K restorasyonuyla sinemalara dönüyor.

Başrollerini Jodie Foster ve Anthony Hopkins‘in paylaştığı The Silence of The Lambs ikonik bir film olmasının yanı sıra seyirci adına büyük önem taşıyor. Beş dalda Akademi Ödülü’ne layık görülen yapım sinema tarihine damga vururken; efsanevi karakter Hannibal Lecter beyazperdeye kalıcı bir imza bırakıyor. Genç bir FBI görevlisi, bir seri katili yakalamak için başka bir katilin yardımını istediğinde olaylar soluksuz bırakan bir şekle bürünüyor. Yaklaşık iki saat süren filmin on beş dakikasında seyirci karşısına çıkan Hopkins ders kitaplarına taşınan bir performans sunuyor. Jonathan Demme‘in yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapım şu günlerde İngiltere sinemalarına geri dönmeye hazırlanıyor.

The Silence Of The Lambs Yenilenen Haliyle Sinemalarda!

Seyirci filmin yenilenen halini izleme fırsatı yakalıyor. Dijital dünyanın nimetlerinden faydalanan film görüntü kalitesi artırılarak ekrana taşınıyor. İngiliz Film Enstitüsü tarafından 4K tekniği kullanılıp geliştirilen çözünürlük oranı Dr. Lecter’ın ürpertici gülümsemesine yeni bir soluk kazandırıyor. Foster’ın kariyerinin performansını sergilediği, Hopkins’in tarih sayfalarına kazındığı film 3 Kasım’da vizyona giriyor. Amerika pazarında yer bulup bulmayacağı ise merak konusu. Öte yandan filmin ülkemizde belirlenen bir gösterim tarihi yok. O zamana dek heyecanınızı canlı tutup muazzam bir gerilim evrenine adım atabilir, fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi