2012 yılında kendisinin yazıp yönettiği ilk filmi Aux Yeux de Tous’dan sonra, Cédric Jimenez ikinci filmi ile karşımızda: The Connection

Cédric Jimenez, 2012 yılında kendisinin yazıp yönettiği Aux Yeux de Tous ile beyazperdede boy göstermeye başlamıştı. Film, sinemaseverlerden olumlu eleştiriler almış ve yine sinemaseverlerce filmin, kendine has, ilginç bir tarza sahip olduğu belirtilmişti. Lakin filmin neredeyse tamamı gizli kameralardan ve web kameraların gözüyle çekilmişti.

Yönetmenin ikinci filmi olan The Connection (La French) ile yer altı dünyasına iniyoruz. The Artist filminden tanıdığımız Jean Dujardin’in başrolünde oynadığı film, uyuşturucu satıcılarının tekinsiz, kirli dünyasına el atıyor. Öyle görünüyor ki Jimenez, aksiyon dozu yerinde bir film ile karşımızda.

la-french-filmlovers

Konu Fransa’daki uyuşturucu kaçakçılığı olduğunda şüphesiz akla gelen en iyi filmlerden biri The French Connection olarak gösterilir. William Friedkin’in 1971 yapımı unutulmaz filmi, Gene Hackman ve Roy Scheider’in performanslarıyla tavan yapmış ve o yıl 5 Oscar birden kazanmıştı. Sonrasında aynı konuda çekilen birçok film olmuş ama aynı tadı yakalayamamıştı. Cédric Jimenez’in The Connection filmi aynı tad olmasa da benzer tadı yakalayabilir mi bilemiyoruz ama yakın zamanda öğrenme şansını elde edeceğiz.

Film, 1975 yılında Marsilya’da geçiyor. Ülkenin en büyük ve en güçlü organize suç ve uyuşturucu çetesini ortaya çıkarmaya çalışan Pierre Michel (Dujardin) etrafında gelişen olayları konu ediniyor.

Film, dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapacak, 3 Aralık’ta ise Fransa’da gösterime girecek. Türkiye ve diğer ülkelerdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

 la-french-poster-filmloverss
[youtube width=”600″ height=”350″ video_id=”o9xk6MtiQmA”]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi