Yıllardır Scorsese’in kült filmi Taxi Driver için devam filminin çekileceği konuşuluyor fakat bir türlü proje hayat geçirilemiyordu. 

De Niro The Guardian‘a yaptığı açıklamalarla devam filmi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 

“Marty (Scorsese) ve Paul (Schrader) ile konuştuk, hatta şu an senaryosunu hatırlayamadığım birkaç kare çekim bile yaptık. Ama her defasında bir şekilde bunun doğru olmadığını ve devam filminin yapılmaması gerektiğini hissederek vazgeçtik.”

Öte yandan hala daha Travis’in bugün nerede olacağını merak ediyorum. O karakterde hep çözemediğiniz bir şeyler vardı; öfke, toplumdan dışlanmışlık, kendini yalnız hissetme… Tüm bunlar büyük şehrin insana yaptıkları aslında. Yani Marty ve ben New York’luyuz ama bizler bile o dışlanmışlığı hissedebiliyoruz.”

Filme göre sonunda Travis’in ölüyor ve kapanış sahnesinde takside izlediğimiz bölümlerin aslında birer hayal olduğu anlaşılıyordu. 

De Niro’nun filmin sonuna dair yorumu da bir yandan açık kapı bırakıyor: “Finaldeki yaklaşım gerçekten ilginç bir teori, aslında niyet bu değildi…” 

Anlaşılan De Niro’nun da kafası biraz karışık. Filmin devamı gelecek mi bilinmez ama geldi geliyor haberlerinin sonu gelmeyeceği açık. Biz en iyisi şimdilik ilk filmi hatırlamaya devam edelim.

[youtube video_id=”NonYMdocz68″ width=”600″ height=”350″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi