Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa

Explorers (1985)

explorers-filmloverss

Explorers filminde, bilimkurgu ve aile filmi olma özelliklerini bir arada kullanarak, Stranger Things’ten alışkın olduğumuz meraklı çocukların oluşturduğu bir grubu takip ediyoruz. Joe Dante tarafından yönetilen film, bir uzay aracı inşa eden üç çocuğun uzayda farklı yaşam formları keşfetme macerasını konu ediniyor. Hepimizin bir zamanlar hayalini kurduğumuz uzay yolculuğunun keyifli bir anlatısı olan Explorers, Stranger Things severlerin zevkle izleyeceği yapımlardan.

Aliens (1986)

aliens-filmloverss

İlk film Alien’ı 1979 yılında çeken Ridley Scott, George Lucas’ın Star Wars serisiyle bilimkurgu dünyasına kazandırdığı kirli, karanlık portresinden etkilenerek kült olacak bir serinin adımını atmıştı. İkinci adımı ise, serinin ikinci filmi Aliens’ın yönetmen koltuğunda oturan James Cameron attı. Zaman olarak ilk filmden 57 yıl sonrasına odaklanan bu devam filmi, karanlık ve yıpranmış bir uzay gemisinde geçen hikayesiyle ilk filmden çok daha fazla aksiyon, gerilim ve eğlence sunuyor.

Stand By Me (1986)

stand-by-me-filmloverss

Stand by Me, Stranger Things’in görsel anlamda da referans olarak kullandığı filmlerden biri. Özellikle tren rayları üzerinde karakterlerin yürüdüğü sahne, filme tam anlamıyla hommage yapan bir görsellik sunuyor. Stephen King’in The Body adlı romanından uyarlanan Stand by Me Rob Reiner’ın yönettiği, kaçırılmaması gereken filmlerden bir tanesi.

I Am Not A Serial Killer (2016)

Max Records

2016 yılının ilgi çekici filmlerinden biri olan I am not a Serial Killer, Donnie Darko esintileri taşıdığı söylenebilecek olan bir gerilim filmi. Durmaksızın ölüm ve cinayet üzerine fikirler üreten John Wayne Cleaver karakterini 97 doğumlu Max Records, oldukça başarılı bir şekilde canlandırıyor. Bu denli ölüm üzerine düşünen bir karakterin, komşusunun seri katil olduğunu öğrenmesi üzerine gelişen olayları konu eden film, Stranger Things’in karanlık atmosferini sevenler için kaçırılmaması gereken bir yapım.

IT (2017)

Stranger Things’in ilham kaynağını Stephen King’in eserlerinden ve Steven Spielberg’ün filmlerinden aldığı bilinen bir gerçek. Stranger Things dizisindeki çocukların enerjisi, dostluğu ve aşkı nasıl It’in karakterlerinden beslendiyse, 2017 yapımı It filmi de Stranger Things’in çocuk oyuncuları arasındaki kimyayı temel alıyor. Hatta Stranger Things’te Mike’ı canlandıran Finn Wolfhard’ın aynı zamanda It’in en mizahi karakterlerinden biri olarak yer alması da bu düşünceyi destekliyor.

Kaynak: Taste of Cinema

Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi