Steven Spielberg, Jerome Robbins ve Robert Wise ‘ın yönettiği 1961 yapımı unutulmaz broadway müzikali “West Side Story”i tekrar çekmek için kamera arkasına geçebileceği sinyalini verdi.

En son 2012 yılında Lincoln filmini çektikten sonra sessizliğe bürünen Steven Spielberg, yeni projelerle takipçilerini oldukça sevindireceğe benziyor. Henüz ismi belli olmayan, senaryosunu Coen kardeşlerin ve Matt Charman‘ ın yazacağı, Tom Hanks’in başrolünü üstleneceği ve soğuk savaş döneminin anlatılacağı filmin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlamayı planladığını belirten Spielberg, hemen ardından Roald Dahl ‘ın romanından uyarlanan, yönetmenliğini Brian Cosgrove‘ un yaptığı 1989 yapımı animasyon filmi, “The BFG”nin de yeniden çekimlerine zaman kaybetmeden başlayacağını belirtti.

 Hepsinden öte en şaşırtıcı haber ise Spielberg’in, tüm zamanların klasiklerden biri olan Jerome Robbins ve Rober Wise imzalı broadway müzikali “West Side Story“i tekrar çekmek istemesi. Spielberg, katıldığı “Günaydın Amerika” programındaki son konuşmasında, halen kafasında “West Side Story“i çekme planları olduğunu doğruladı ve bunun için somut adımlar atmayı planladığını söyledi.

Film Divider sitesi, Spielberg’in kamera arkasında olacağı “The BFG” filmine ait bazı bilgileri de kamuoyu ile paylaştı. Bu bilgilere göre Dahl’in romanında bazı değişiklikler söz konusu. Romandaki baş karakter Sophie, yetimhanede iken bu filmde okulda olacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi