Sinema seyircisi ve eleştirmenler kadar olmasa bile yönetmenler de başkalarının işleriyle ilgili konuşmayı severler. Geçen hafta; William Friedkin, Terrence Malick’in filmlerini eleştirdi ve David Cronenberg, Stanley Kubrick’in korku filmlerinden anlamadığını söyledi. Steven Soderbergh’in ise, genelde olumlu yönde eleştiri yaptığını görüyoruz.

Bond filmleriyle ilgili konuşan Sodenbergh, bu serinin içinde en sevdiği filmin “On Her Majesty’s Secret Service” olduğunu söyledi. George Lazenby’nin tek bir sefere mahsus olmak üzere canlandırdığı Bond karakteri, bir çok kişi için yalnızca akıllarının kenarında bulundurdukları bir bilgidir ama Sodenberg bu filme çok farklı bakıyor. “Kuşkusuz en iyi Bond filmi! Ayrıca tekrar tekrar izlemeye değecek tek Bond filmi”diyor Sodenbergh.

Sodenbergh, George Lazenby’nin çok eleştirilen performansının da arkasında duruyor. “Filmin bir çok yerinde Bond gibi değildi çünkü Bond karakteri Sean Connery’yle özdeşleşmişti ve herkesin beklentisi o yöndeydi.”

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi