Ünlü sinemacı Steven Soderbergh emeklilik kararının hala arkasında. Televizyonda harika işler çıkaran yönetmen sinemaya geri dönmeyeceğini söyledi.

Steven Soderbergh sinemayı bıraktığını açıklayalı 2 sene oldu. İki sene içinde HBO için yaptığı Behind The Candelabra ya da Cinemax‘ta ikinci sezonu yayınlanacak olan The Knick gibi başarılı işlere imza atan yönetmen televizyon dünyasında epey mutlu gözüküyor.

Bir yandan eski filmlerini yeniden kurgulayıp yayınlayan yönetmen şu sıralar eski filmlerinden The Girlfriend Experience‘i Starz için televizyon dizisi haline getirmekle uğraşıyor. Aynı zamanda da HBO için ayrıntıları sır gibi saklanan Mosaic adlı bir TV filmi projesini üstleniyor. Mosaic hakkında bilinenler, başrolleri Sharon Stone ve Garrett Hedlund‘un paylaşacağından ve bir aplikasyon ile interaktif hale getirilecek deneysel bir iş olacağından ibaret. Ünlü yönetmen ayrıca Cinemax‘ta ikinci sezonu yayınlanacak The Knick‘e devam ediyor. Durum böyle iken, Soderbergh pek emekli olmuş gibi görünmüyor aslında.

Steven Soderberg Emeklilik Kararının Sebeplerini Anlattı

The Hollywood Reporter ile yaptığı söyleşide Steven Soderbergh emeklilik kararının arkasında olduğunu açıkladı ve sinema sektörüne eleştiriler getirdi. Soderbergh şöyle dedi: “Bu tamamen benim şahsi bakış açımdan kaynaklanıyor ama benim tavrım ya da sektör değişene kadar yeni bir sinema filmi çekmeyeceğim. Buna sebep olan çok şey var. Sanırım bunda izleyici de rol oynadı, stüdyolar kesinlikle rol oynadı ama sinema sektöründe karar verme süreci gitgide daha korku tabanlı bir hale geliyor ve bu yaratıcı olmak için hiç iyi bir alan değil.”

TrafficOcean’s 11Sex, Lies, and Videotape gibi yapımlara imza atmış bir sinemacının emeklilik kararı her ne kadar üzüntü verici olsa da hem sinema sektörüne getirdiği haklı eleştirilerin hem de son iki senede televizyonda yaptığı işlerin yönetmenin bu argümanlarını ispatlar nitelikte olması, Steven Soderbergh‘e hak vermemeyi imkansız kılıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi