Josef Stalin’in hayatının son günlerine ve ölümünün ardından yaşananlara odaklanan, Steve Buscemi ve Jason Isaacs’li The Death Of Stalin’den fragman yayınlandı.

2009 yılında yazıp yönettiği In the Loop filmiyle ‘En İyi Uyarlama Senaryo’ dalında Oscar adayı olan Armando Iannucci; bu filmden sonra The Thick of It ve Veep gibi dizilerde yönetmenlik yapmış, bu sayede hem televizyon hem de sinema sektöründe tanınan bir isim haline gelmişti.

Şimdi ise Armando Iannucci, uzun bir aradan sonra Fabien Nury ve Thierry Robin‘in aynı adlı grafik romanından sinemaya uyarlanan yeni bir filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor: The Death Of Stalin!

steve-buscemi-ve-jason-isaacsli-the-death-of-stalinden-fragman-yayınlandı-2-filmloverss

Josef Stalin’in Ölümüne Komedi Yönünden Eleştirel Bir Bakış: The Death Of Stalin!

Adından anlaşıldığı üzere The Death Of Stalin, Sovyet devlet adamı Josef Stalin‘in yaşamının son günlerine ve öldükten sonra rejiminin yarattığı kaosa odaklanıyor.  Konusuyla merak uyandıran filmin oyuncu kadrosunda ise  Steve Buscemi, Jason Isaacs Andrea Riseborough, Olga Kurylenko, Paddy Considine, Simon Russell Beale, Rupert Friend, Michael Palin ve Jeffrey Tambor gibi isimler yer alıyor.

Film; tarihte yaşanmış bu olayı, dramatik bir yapıda değil komedi yönünden eleştirel bir bakış açısıyla izleyiciye aktaracak. Bu sayede film, bu konuda tecrübeli olan Armando Iannucci’nin filmi yönetme şekliyle de büyük bir merak uyandırıyor.

The Death Of Stalin, ilk olarak Toronto Film Festivali’nde gösterilecek ve festivalden kısa bir süre sonra, 20 Ekim’de Amerika’da vizyona girecek. Türkiye vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi