Stephen King’in ünlü roman serisi Kara Kule ile doğrudan bağlantılı olan romanı Mahşer’in, yönetmenliğini Josh Boone’un üstleneceği bir mini diziye uyarlanması planlanıyor. 

Dünyaca ünlü yazar Stephen King‘in başta The Shining, The Shawshank Redemption, The Green Mile olmak üzere onlarca romanı birçok film ve diziye kaynaklık etmiştir. Ancak King’in şu ana kadar film veya dizi olarak uyarlanmış olan romanları kadar, uyarlanmamış ya da uyarlanamamış olan da birçok eseri var.

stephen-king-in-the-tall-grass-filmloverss

Son olarak geçtiğimiz aylarda King’in ünlü roman serisi Kara Kule‘nin filmlerle birbirine bağlı olacak bir seriye dönüştürüleceği dedikoduları çıkmış, ancak bundan da sonuç alınamamıştı. Ancak King’in bu romanlarını uyarlamaya niyetli olan yapımcılar, bu kez daha farklı bir projeyle karşımızdalar.

TheWrap sitesinin haberine göre; Stephen King’in bir diğer ünlü romanı olan Mahşer (The Stand), yapımcılığını CBS Films ve Warner Bros‘un üstleneceği 8 bölümlük bir mini dizi olarak hayata geçirilmek isteniyor. Yapımcılara göre romanın bu şekilde uyarlanması, hikayenin anlatılması bakımından üç saatlik bir filmden bile daha etkili olabilir.

Mahşer’i Josh Boone Yönetecek

josh-boone-filmloverss

Öte yandan dizinin senarist ve yönetmenliği için son olarak Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars) filmini yöneten Josh Boone‘un adı geçiyor. Boone’un dizi için ünlü oyuncularla çalışmak istediği de gelen diğer bilgiler arasında. Mini dizinin çekimlerine ise gelecek yılın başlarında başlanması bekleniyor.

stephen-king-the-stand-roman-filmloverss stephen-king-mahser-roman-filmloverss

Mahşer, bir grip mikrobunun dünya nüfusunun yüzde doksan dokuzunu yok ettikten sonra kalan insan grubunun bir lider arayışına girişmesine odaklanan bir post-apokaliptik roman. Mahşer, daha önce 1994 yılında mini seri olarak uyarlamış ve başrollerinde Gary Sinise ve Molly Ringwald‘ın yer aldığı seri o zamanlarda oldukça beğenilmişti.

Sizce Mahşer’in mini dizi olarak uyarlanmak için uygun mu yoksa bu ünlü romanı film olarak mı izlemek isterdiniz ?

Hazırlayan: İbrahim Cem Özsefil

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi