Stephen Gaghar’ın yeni filmi The Voyage of Doctor Dolittle’ın başrolünde Robert Downey Jr.  yer alacak.

200o yapımı Traffic filmiyle Oscar’ı kazanan; son olarak ise Gold’un yönetmen koltuğunda oturan Stephen Gaghar yeni filmi The Voyage of Doctor Dolittle ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üstelik filmin başrolünde Robert Downey Jr yer alacak!

1967 yapımı müzikal ile 1998 yapımı yeniden yapımında izlediğimiz Doctor Dolittle’nin hikayesi yeniden beyazperdeye geliyor. Variety’nin haberine göre; Downey Jr., İngiliz yazar Hugh Lofting’in yarattığı karakteri temel alınarak yaratılan Doctor Dolittle karakterine hayat verecek. Hatırlarsınız ki Dolittle, Lofting’in 1920’lerde ilk yayınlanan kitap dizisinde hayvanlarla iletişim kurabilen bir kahraman.

Stephen Gaghar’ın Yeni Filmi The Voyage of Doctor Dolittle’ın Başrolü: Robert Downey Jr.

Karakter sinemada ilk kez 1967’de Rex Harrison’un başrolünde yer aldığı filmle izleyiciyle buluşmuştu. 30 yıl sonra ise bu kez Doctor Dolittle olarak karşımıza Eddie Murphy çıkmıştı. Stephen Gaghar ise serinin ikinci kitabından yola çıkarak, The Voyage of Doctor Dolittle ile beyazperdede olacak.

the-voyage-of-doctor-dolittle-filmloverss

Spider-Man: Homecoming  ve Avengers: Infinity Wars ile izleyiciyle buluşacak olan Downey Jr., aynı zamanda Guy Ritchie imzalı Sherlock Holmes devam filminde yer almak için de hazırlanıyor.

Kitabın konusu şöyle;

Hayvanlarla konuşabilen veteriner Doktor Dolittle, Polinezyalı papağan, köpek Jip, maymun Chee Chee ve genç Tommy Stubbins ile yeni maceralar için açık denizlere yelken açıyor. Birlikte Spidermonkey Adası’na seyahat eden Dolittle ve arkadaşları, bir gemi enkazını kurtarırlar ve inanılmaz Büyük Cam Deniz Salyangozu’yla tanışırlar.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi