Modada olduğu gibi artık sinema ve dizi sektöründe de bir geriye dönüş hakim. Retro kıyafetler dolabımızdan nasıl çıkıyorsa, kült olmuş yapımlar da yapımcıların arşivlerinden bir bir çıkıyor. İşte bunlar arasında en merak uyandıran ve bizi tırnaklarımızı yiyecek seviyede heyecanlandıran haber Alex Kurtzman’dan geldi; Star Trek geri dönüyor!

Şimdi 50 yıl öncesine geri dönüyoruz. Galaksiler arası yolculuğu, yani toplulukları keşfetmeye geri dönüyoruz çocuklar, çantaları hazırlayın ışınlanmaya hazır olun! Star Trek küçük beyazperdemizde yerini almaya geliyor. The Hollywood Reporter’ın yapmış olduğu habere ve yapımcı Alex Kurtzman’ın açıklamalarına göre; keşfedeceğimiz yeni galaksiler bizimle tarihler Ocak 2017’yi gösterdiğinde buluşacak. İlk gösterimini 8 Eylül 1966 yılında yapmış olan Star Trek, televizyon dizisinden sonra televizyon filmleriyle de o dönemin insanını başka galaksilere götürdü. Hatta tüm o popülerliği ile jenerasyonları geçti, yıllar boyu birçok insanı yeni yeni galaksilere ışınladı ve o galaksilerin varlıkları ile tanıştırdı insanlığı. Şimdi bu tanışıklığı CBS kanalı üstleniyor ve Star Trek’in tüm bölümlerini bulabileceğimizi bir sanal dünya yaratıyor bizler için. Yaklaşık 6 dolar gibi bir ücreti olacak bu nostaljik gezinin; ama bu ücreti ödeyen uzay yolcuları Atılgan ile galaksi galaksi gezecek ve hayalinin ötesinde bir maceraya katılacak.

Star Trek Televizyona Geri Dönüyor!

star-trek-filmloverss

Star Trek’in yolculuğundan bahsederken; tüm dizi sezonlarını, televizyon filmlerini ve daha nicelerini ekleyerek 1966 yılından 2005 yılına kadar devam eden bir yolculuktan bahsediyoruz. Öte yandan sinema filmlerini de katarsak, aslında Star Trek 2013 yılına kadar hayatımızdaydı ve bu demek oluyor ki yarım asırdır öyle ya da böyle biz hepimiz Atılgan ile maceralara atıldık. Bugüne kadar olan tüm bölümlerine ücret ödeyerek CBS All Access sayesinde ulaşabildiğimiz Stark Trek’i, ekstra bir ücret ödemeyerek yine aynı yayın organından yeni bölümleri ile takip edebileceğiz. Tekrar hatırlatmak gerekirse yeni maceraların prömiyeri Ocak 2017’de yapılacak. Fakat müjdemiz bununla da bitmiyor. Her ne kadar Star Trek’in yapımcısı olarak hafızamıza kazınan Alex Kurtman, yapımcı olarak kadroya katılmasa da 2019 yılında yeni bir Star Trek filmi daha bizi bekliyor.

Yeni Star Wars filmi ile galaksi maceralarımız kaldığı yerden devam etse de her zaman aralarında bir savaş olan Star Wars hayranları ile Star Trek hayranları bir kez daha galakside kapışacak gibi duruyor. Zira galakside hala keşfedilmemiş yerler var gibi duruyor!

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi