Uğur Yücel’in yeni filmi ‘Soğuk’, Sırbistan’dan en iyi film ödülüyle döndü. Bu yıl 20.si düzenlenen Palic Avrupa Filmleri Festivali’ne katılan film, Parallels and Encounters bölümünün en iyi filmi seçildi.

Şebnem Bozoklu, Cen Alibeyoğlu, Ahmet Rıfat Sungur ve Ezgi Mola gibi oyuncuların yanı sıra Valeria Skorohodova, Yulia Vaniukova, Yulia Erenler gibi yabancı isimleriyle de dikkat çeken filme, Uğur Yücel’in ustalık eseri yorumları yapılırken, Sırbistan’dan gelen ödül Soğuk’a olan ilgili arttırmış görünüyor.

3-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen festivalde karar açıklandıktan sonra Jüri, gerekçeli kararını da açıkladı. Yapılan açıklamada; “Ülkesindeki insan ilişkilerini, şiirsel ve cesur bir üslupla anlatan; başarılı oyunculukları ve etkileyici sinematografisiyle göz dolduran Soğuk’u” yarışmaya katılan 10 film arasında ödüle layık bulduklarını belirttiler.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi