Akbank Sanat, Haziran ayında Yalçın Savuran’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Sinemada Görme Biçimleri atölye çalışmasına ev sahipliği yapıyor. 

5 Haziran ve 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen atölye çalışmaları, 19 Haziran ve 26 Haziran tarihlerinde devam edecek. Atölye çalışmasında her hafta farklı yönetmenlerin farklı zaman dilimlerinde ürettikleri filmlerden alınmış fragmanlar, parça – bütün arasındaki ilişki gözardı edilmeden ele alınarak incelenecek.

Gerçekleştirilecek görüntü okumaları, görüntüye dair iz düşümlerle izleyiciyi edilgen konumdan etkin konuma geçirmeyi amaçlayan, farklı okuma ve görme biçimleriyle bilinç, bilinç akışı, bilinç dışı alanlarda da gezinerek bambaşka bir yolculuğa çıkacak atölye çalışması, sinema dünyasından ya da farklı disiplinlerden konukların katılımıyla zenginleşecek.

“Sinemada Görme Biçimleri” atölye çalışması ile ilgili detaylı bilgi için www.akbanksanat.com adresini ziyaret edilebilirsiniz.

Etkinlik:          Sinema Atölyesi – “Sinemada Görme Biçimleri”- Yalçın Savuran

Yer:                 Akbank Sanat – Çok Amaçlı Salon

Tarih:            19 Haziran 2015, Cuma

26 Haziran 2015, Cuma

Saat:               19.00

Bilet Fiyatı:     20 TL

Kontenjan her atölye için 40 kişi ile sınırlıdır.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi