Luc Besson’un kurucusu olduğu prodüksiyon şirketi EuropaCorp’un CEO’su Marc Shmuger, başarılı yönetmenin 2014 yapımı Scarlett Johansson’lı Lucy’nin devam filmi için senaryo çalışmalarını tamamladığını söyledi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yeni filmi Valerian and the City of a Thousand Planets ile gündemde olan Luc Besson‘un kurucusu olduğu prodüksiyon şirketi EuropaCorp, önümüzdeki mali yıl için bazı kararlar almış durumda. Son mali yılda rekor kırarak $135 milyon dolar zarar açıklayan şirket, $177.2 milyon dolar gibi dev bir bütçe ile çekilen Valerian filminin gişede $223 milyon elde ederek zar zor bütçesini kurtarmasından sonra muslukları kısmaya karar verdi.

EuropaCorp CEO’su Marc Shmuger‘ın açıklamalarına göre şirketin yeni stratejisi, Luc Besson’un en iyi filmleri olan TakenLucyLéon ve The Fifth Element gibi aksiyon gerilimlere ve bilimkurgu filmlerine odaklanmak olacak. Besson’un her bir proje üzerinde daha fazla söz hakkına sahip olacağı yeni çalışma şeklinde, filmler için $25 – $35 milyon dolar arası hafif bütçeler ayrılacak.

scarlett-johanssonlu-lucynin-devam-filmi-için-senaryo-çalışmaları-tamamlandı-2-filmloverss

Scarlett Johansson’lı Lucy’nin Devam Filmi İçin Senaryo Çalışmaları Tamamlandı!

Konu hakkında detay vermese de Scarlett Johansson‘lı Lucy‘nin devam filmi için çalışmalara başlandığını belirten Marc Shmuger, Luc Besson’un senaryoyu tamamladığını söyledi. Başarılı oyuncu Johansson’ın ikinci film için geri dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor ancak 2014 yapımı ilk film, $40 milyon dolar bütçesine karşılık dünya çapında $463.4 milyon dolar kazanarak gişede başarılı olmuştu.

Ancak Luc Besson’un Lucy’nin olası devam filminden önce, başrolünde bir kadın kahramanın yer alacağı İngilizce bir aksiyon gerilim filmi çekeceğini belirtelim. $30 milyon dolar civarı bir bütçe ile çekilecek filmin senaryosunu da Besson yazdı ve çekimler bu ay içerisinde başlayacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi