Rupert Sanders’ın yöneteceği Rub and Tug filminde trans bir erkek olan Dante Tex Gill’i canlandırması beklenen Scarlett Johansson, gelen tepkiler üzerine rolü bıraktı.

Yaklaşık bir hafta önce Rupert Sanders‘ın yönetmen koltuğuna oturacağı Rub and Tug filmi için kamera karşısına geçeceği doğrulanan Scarlett Johansson, trans bir karakteri canlandırmasına yönelik sert tepkiler aldı. Başrole Johannson’ın seçilmesi aktivistlerin dikkatini çekti. Trans bireyleri, heteroseksüel oyuncuların beyazperdeye taşımasını doğru bulmayan aktivistlerin eleştirileri ışığında Johansson rolü bıraktı.

Out Magazine‘e konuşan oyuncu açıklamasında trans bireylere karşı yoğun bir sevgisinin ve saygısının olduğunu, Hollywood’ta bu konuların tartışılmasını desteklediğini söyledi.

Scarlett Johannson Rub and Tug Filminden Çekildi

Johansson konuşmasında büyük stüdyoların trans bireyleri görmezden geldiğine işaret etti. Oyuncu, Dante Tex’in hikâyesini anlatmayı istediğini fakat insanların tepkisini de anladığını belirtti. Johansson bu olayın filmlerdeki çeşitliliğe ve temsil edilme biçimlerine ilişkin daha geniş çapta bir tartışmayı alevlendirdiğinin altını çizdi. Bu noktada oyuncunun kararını desteklemekte fayda var. Zira yapım şirketlerinin trans oyuncularla görüşme dâhi yapmadığı bilinen bir gerçek. Bu anlamda televizyon dünyasının, beyazperdeye göre nispeten eşitlikçi bir yaklaşım sergilediğini söylemek mümkün. Özellikle The Fosters, Sense8 gibi dizilerin bu konuyu sık sık ekrana yansıttığını unutmamak lazım. Johansson’ın kararı, trans oyuncuların önündeki engelleri kaldırır mı bilinmez. Ancak tartışmaların bir süre daha devam edeceği kesin.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi