Yönetmen ve senaristliğini Olivier Nakache ve Eric Toledano’nun üstlendiği Samba’nın ilk görselleri ve fragmanı yayınlandı.

2011 yapımı The Intouchables‘ın gişede 425 milyon dolarlık bir başarı elde etmesiyle yeni bir proje için harekete geçen Fransız yönetmenler Nakache ve Toledano‘nun, Samba ile iddialı bir geri dönüş yapıyor.

samba_3-filmloverss

Fransa’da geçen hikaye Senegal’den Fransa’ya 10 sene önce göçmen olarak gelen Samba Cissé ve göçmen bürosunda çalışan Alice ile yollarının kesişmesini konu alıyor.

Başrollerinde Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Izia Higelin ve Tahar Rahim’in yer aldığı film, bu yıl 4-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Toronto Uluslararası Film Festivalinde prömiyerini gerçekleştirecek. 

samba_1-filmloverss

Başrollerde yer alan Omar Sy ve Charlotte Gainsbourg‘un mükemmel bir uyum yakaladığı konuşuluyor. En son 2013 yapımı Nymphomaniac filmindeki performansı ile oldukça konuşulan Gainsbourg, Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier‘in 2011 yapımı Melancholia filmi ardından yönetmenin favori oyuncuları arasına girdi. Ünlü İngiliz oyuncu Jane Birkin‘in kızı olan Gainsbourg, iddialı rollerden ve yapımlardan çekinmediğini söyledi.

samba-omar-sy-filmloverss

Diğer başroldeki isim Omar Sy ise The Intouchablesta başrolü Fransa’nın en prestijli oyuncularından biri olan François Cluzet ile başrolü paylaşmıştı. Film, çıktığı dönemde oldukça ses getirmiş ve Fransa’nın en çok izlenen yapımlarından biri olma unvanına sahip olmuştu.

Merakla beklenen ve Türkiye dağıtımcılığını M3 Film’in üstleneceği açıklanan Samba, 17 Ekim 2014’te gösterime girecek.

“]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi